* 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου για το Ολυμπιακό Τουρνουά.

* Βαθμολογία ομίλου: Αυστραλία 3, Αίγυπτος 1, Ισπανία 1, Αργεντινή 0

* Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου προκρίνονται στα προημιτελικά

* Κεκλεισμένων των θυρών.

AΙΓΥΠΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αποστολή εξετελέσθη για την Αίγυπτο στην πρεμιέρα απέναντι στο μεγάλο φαβορί του ομίλου. Αμύνθηκε μαζικά, στο ύψος της μεγάλης περιόχης της, οι Ισπανοί κυριάρχησαν στην κατοχή (71%), αλλά δεν βρήκαν πολλές κλασικές ευκαιρίες και το σκορ δεν άνοιξε ποτέ. Ελάχιστες οι επισκέψεις των Αιγύπτιων στα αντίπαλα καρέ, έπαιξαν με στόχο το μηδέν και τα κατάφεραν με δόση τύχης και χάρη στον τερματοφύλακα Ελ-Σενάουι, που ήταν κορυφαίος του γηπέδου.

Παρατάχθηκαν με ένα σφιχτό σχήμα σε 5-4-1, έκλεισαν τους διαδρόμους, έπαιξαν με ένταση και ως αποτέλεσμα δέχθηκαν 4 κίτρινες κάρτες

Προηγούμενο ματς: Αίγυπτος – Ισπανία 0-0

AΙΓΥΠΤΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (Δες το στην Bet365)

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Απογοητευτική η πρεμιέρα της Αργεντινής στο Ολυμπιακό τουρνουά, έπεσαν θύμα μεγάλης έκπληξης απέναντι στους Αυστραλούς και ο δρόμος προς τα προημιτελικά δυσκόλεψε πάρα πολύ! Κάκιστη η αμυντική συμπεριφορά της ομάδα του Μπατίστα στο 14ο λεπτό, έχασε τον Ντιούκ στο αριστερό άκρο και αυτός σέρβιρε το γκολ στον Γουέιλς, σε μία σχεδόν άδεια μικρή περιοχή. Η σέντρα σουτ του Μπάρκο στο 35′ χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι των Αυστραλών, αλλά τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για τους Αργεντίνους στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όταν ο αριστερός μπακ Ορτέγκα αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. Η πρώτη για φάουλ και η δεύτερη για διαμαρτυρία.

Δίχως ψυχολογία και με παίκτη λιγότερο, η Αργεντινή ήταν ωσεί παρούσα στο δεύτερο μέρος, οι Αυστραλοί έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για το 0-2, το οποίο εντέλει πέτυχαν στο 80′ με τον Τίλιο, ο οποίος είχε περάσει στον αγώνα πριν από 30 δευτερόλεπτα!

Προηγούμενο ματς: Αργεντινή – Αυστραλία 0-2