25η αγωνιστική

*Η Όλεσουντ δεν έχει ηττηθεί για 7 παιχνίδια από τη Σάντνες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: Σάντνες – Όλεσουντ 0-0

ΟΛΕΣΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Όλεσουντ εξακολουθεί να μάχεται για να κερδίσει την απευθείας άνοδο στην Eliteserien και μετά τη νίκη της Γερβ στην τρέχουσα αγωνιστική θέλει να πράξει αναλόγως για να επανέλθει στη δεύτερη θέση. Προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία στην έδρα της Ράνχαϊμ (3-3), η οποία ήταν η τρίτη στα τελευταία πέντε ματς στο πρωτάθλημα. Μετρά επίσης δύο νίκες και αήττητο 18 αγώνων. Δεν αναφέρθηκαν νέα προβλήματα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 εκτός έδρας με αντίπαλο τη Ράνχαϊμ, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 12’ ο Κβάντε σκόραρε για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 60’ ο Χάουγκεν ισοφάρισε σε 1-1, στο 63’ ο Μένερτ και στο 69’ ο Μέλκερσεν με πέναλτι έκαναν το 3-1. Στο 73’ ο Νόρντλι και στο 75’ ο Μπάρμεν με πέναλτι σκόραραν για το τελικό αποτέλεσμα.

Όλεσουντ Στατιστικά

*9/10 ματς με G/G (δες το στη betshop)

*4/6 ματς πρωταθλήματος είχαν over 3.5

*Δέχεται γκολ σε 9/12 ματς εντός έδρας

ΣΑΝΤΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάντνες πανηγύρισε μια πολύ σημαντική νίκη στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής, εναντίον της Οσάνε (3-2) παρά το γεγονός ότι έκανε τα εύκολα δύσκολα. Ήταν η τρίτη νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Μπέρντσεν, μετρά επίσης μία ισοπαλία και μία ήττα. Ανέβηκε στους 30 πόντους και απέχει τέσσερις από την εξάδα. Δύσκολα θα προλάβουν να είναι έτοιμοι οι Πόλερουντ και Ρίνγκμπεργκ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-2 εντός έδρας, με αντίπαλο την Οσάνε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 3’ ο Χούσταντ και στο 12’ ο Έκελαντ σκόραραν για το 2-0 του ημιχρόνου. Στο 69’ ο Άουστεβολ και στο 71’ ο Χάουγκσνταλ ισοφάρισε σε 2-2, όμως στο 84’ ο Χάλγκουνσετ έδωσε τη νίκη στη Σάντνες.