*7η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΖΕΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Παλέρμο. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Κανότο στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Κόντρα σε όλα τα προγνωστικά η Κοζέντσα άλωσε την έδρα της Παλέρμο πανηγυρίζοντας τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, βάζοντας παράλληλα τέλος σε αρνητικό σερί τεσσάρων αγωνιστικών (0-2-2). Την κράτησε όρθια ο τερματοφύλακας Μίκαϊ καταγράφοντας συνολικά έξι αποκρούσεις.

“Έχουμε την αγωνιστική νοοτροπία μίας ομάδας που θέλει να παίξει επιθετικό ποδόσφαιρο, δημιουργήσαμε καλές ευκαιρίες. Τα παιδιά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια”, είπε ο προπονητής Καζέρτα. Οι “λύκοι” γνώρισαν την ήττα χωρίς να σκοράρουν στις δύο τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με την Κρεμονέζε. Σταθερά εκτός αποστολής παραμένει ο Μαρτίνο, διαθέσιμος είναι ο Ζίλι.

ΚΟΖΕΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Άσκολι. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με Κόντα (13′, 60′), απάντησαν ισάριθμες οι Μαντζάρι (25′) και Πάμπλο Ροντρίγκες (88′). Με δέκα ολοκλήρωσαν και οι δύο ομάδες (64′ Κουαλιάτα / 90+5′ Μπελούτσι).

Μπήκε με άγριες διαθέσεις στην αναμέτρηση κόντρα στην Άσκολι ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με κατοχή μπάλας 70% και οχτώ ευκαιρίες. Πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 60′, αλλά πλήρωσε μία αχρείαστη κόκκινη κάρτα που δέχτηκε στο κέντρο του γηπέδου ο Κουαλιάτα τέσσερα λεπτά αργότερα.

Σίγουρα ο Τζιοβάνι Στρόπα θα περίμενε καλύτερο ντεμπούτο στον πάγκο της “Κρέμο” που προέρχεται από τρεις σερί ισοπαλίες, παραμένοντας αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές. Με σύμμαχο την παράδοση ταξιδεύει στην έδρα της Κοζέντσα: Στις τέσσερις τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις, ανεξαρτήτως έδρας, πανηγύρισε ισάριθμες νίκες κρατώντα το μηδέν στις τρεις. Νοκ άουτ τέθηκαν οι Μπιανκέτι και Μπουοναϊούτο. Διαθέσιμοι και πάλι Βαλζάνια και Σερνίκολα.