* 12η αγωνιστική

* 4/4 μεταξύ τους ματς με Under 2.5

* 4/4 μεταξύ ματς που σκοράρει η φιλοξενούμενη ομάδα

ΤΣΕΡΝΟΜΟΡΕΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εντός έδρας ήττα από την Ρίβνε (0-1), μετράει 6 βαθμούς, όντας στην 15η θέση. Ψάχνει ένα θετικό αποτέλεσμα για να ανέβουν οι παίκτες, δήλωσε ο προπονητής. Παραμένει εκτός ο αμυντικός Μαρτινένκο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με 0-1 στην έδρα της από την Ρίβνε. Μπήκε χαλαρή στο ματς, με αποτέλεσμα να δεχθεί γκολ στο 17′. Τρία λεπτά αργότερα, η Ρίβνε δέχθηκε κόκκινη και εκεί η Τσερνομόρετς έγινε ιδιαίτερα επικίνδυνη, δίχως όμως να καταφέρει να σκοράρει και έτσι το σκορ έμεινε έτσι ως τη λήξη.

ΤΣΕΡΝΟΜΟΡΕΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* 9/11 τελευταία ματς με Over 2.5 (δες το στην Betshop).

* 0/5 εντός έδρας ματς με νίκη.

ΛΒΙΒ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εντός έδρα ήττα από τη Ντιναμό Κιέβου (1-4), μετράει 6 βαθμούς, όντας 14η στη βαθμολογία. Δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα ήταν αυτή και τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ. Παραμένει εκτός ο Ιλιουντσέκοφ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε βαριά στην έδρα της από την Ντιναμό Κιέβου με 1-4. Ενώ μπορεί να προηγήθηκε στο 36ο λεπτό, από το πέναλτι, κατάφερε να δεχθεί 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Άλλα 2 γκολ δέχθηκε και στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς να βγάλει αντίδραση.