*Ρεβάνς για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

*Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Όποια ομάδα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ του θεσμού τη νικήτρια του ζευγαριού ΤΣΣΚΑ Σοφίας – Όσιγιεκ.

*Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών.

Α’ ματς: Νιού Σεντς – Βικτόρια Πλζεν 4-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τσεχία, 47)

Ήττα-σοκ με 4-2 από τη Νιού Σεντς για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι. Είδαν τους Ουαλού να προηγούνται με 2-0 στο ημίχρονο, το 2ο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του ΜακΜάνους. Πήραν την πρωτοβουλία στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο, αλλά μετά από ένα ακόμη ατομικό λάθος, έγινε το 3-0 ύστερα από μια ακόμη εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του ΜακΜάνους, που συμπλήρωσε το χατ-τρικ του στο 76′, κάνοντας το 4-0.

Οι Τσέχοι έσωσαν κάπως τα προσχήματα με 2 γκολ μετά το 89′ και πήραν κάποιες παραπάνω ελπίδες πρόκρισης στη σημερινή ρεβάνς. Στα του πρωταθλήματος, 3η σερί νίκη με σκορ 2-1 και 2η σερί με ανατροπή.

“Μετά την ήττα στην Ουαλία, αναλύσαμε πολύ περισσότερο τα βίντεο του αντιπάλου. Είναι πολύ γρήγοροι στις αντεπιθέσεις και μας τιμώρησαν σε 2-3 περιπτώσεις. Θα πρέπει να επιτεθούμε αύριο, αλλά όχι απερίσκεπτα. Η άμυνα θα πρέπει να είναι σταθερή”, δήλωσε χαρακτηριστικά ο προπονητής των Τσέχων, Μίκαλ Μπίλεκ.

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με ανατροπή την Σλόβακο, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος (2-1).

Βικτόρια Πλζεν Στατιστικά

*6 σερί g/g σε πρωτάθλημα και ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

*6 σερί over2.5 γκολ σε πρωτάθλημα και ευρωπαϊκές διοργανώσεις. (δες το στην betshop)

*Με 2-1 έχουν ολοκληρωθεί τα 5 από τα τελευταία 6 παιχνίδια της.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΝΙΟΥ ΣΕΝΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ουαλία, 163)

Τη μεγαλύτερη νίκη της ιστορίας της πανηγύρισε την προηγούμενη βδομάδα στην Ουαλία, αφού κέρδισε με 4-2 τη σημερινή της αντίπαλο. Η νίκη θα μπορούσε να είναι ακόμη πιο μεγάλη, αν δεν κατέρρεε στα τελευταία λεπτά, όπου δέχτηκε και τα 2 γκολ από τους Τσέχους (4-0 μέχρι το 88′, 4-2 τελικό).

Για τις εγχώριες διοργανώσεις, αποκλείστηκε στους 16 του κυπέλλου Ουαλίας, από την Πένρινκοχ (2-1), με το μυαλό της να βρίσκεται στη σημερινή ρεβάνς.

“Η ομάδα έχει την ικανότητα να αμυνθεί, αλλά και να παράγει γκολ, κάτι που συνέβη και στον πρώτο αγώνα. Δε θα προσεγγίσουμε το παιχνίδι μόνο από την αμυντική σκοπιά. Θα μας πιέσουν πολλοί οι αντίπαλοι, αλλά ξέρω ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε”, δήλωσε χαρακτηριστικά ο προπονητής των Ουαλών, Άντονι Λίμπρικ.

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 2-1 από την Πένρινκοχ για το κύπελλο.

Νιού Σεντς Στατιστικά

*Είναι αήττητη και στα 5 παιχνίδια που έχει δώσει για τα προκριματικά του Europa Conference League (4-1-0).

*Σκόραρε πάνω από 1 γκολ στα 4 από τα 5 παιχνίδια της για τα προκριματικά του Europa Conference League.