Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΓΙΟΡΚ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παρέμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Γιορκ, η οποία μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζάκι ΜακΝαμάρα φιλοξενήθηκε από την Μπάροου, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Μετά την ήττα της αυτή, η Γιορκ βρίσκεται στην 18η θέση, όπου και μετράει δώδεκα βαθμούς, ούσα δυο μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού. Παράλληλα δεν έχει καταφέρει να σκοράρει σε κανένα από αυτά τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, έχοντας δεχθεί πέντε τέρματα. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Σήμερα κόντρα στην Όλντερσοτ θέλει να δώσει τέλος στο πολύ κακό σερί που τρέχει τις τελευταίες αγωνιστικές. Εκτός παραμένουν εδώ και καιρό οι Λάνρι Ογιεμπάνγιο και Ντάνι Γκάλμπρειθ. Αμφίβολοι είναι οι Γιαν Κλουκόφσκι και Τζάστιν Τζόνσον, ενώ εκτός θα παραμείνει και ο Σον Ρούνεϊ, που χτύπησε στον ώμο στην αναμέτρηση με την Μπάροου.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Μπάροου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Γιορκ – Όλντερσοτ παίζει στην Betshop

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Αήττητη παραμένει εδώ και εφτά αγωνιστικές η Όλντερσοτ, η οποία μετράει τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Προερχόμενη από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες κόντρα σε Τσέστερ (0-0), Μπόρχαμ (1-1) και Σάουθπορτ (1-1), η ομάδα του Γκάρι Γουόντοκ φιλοξένησε την Γκέιτσχεντ, κόντρα στην οποία κατάφερε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, παίρνοντας μια άνετη νίκη. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, οι γηπεδούχο άνοιξαν το σκορ στο 50ο λεπτό με τον Άλεν και δέκα λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματα τους με το πέναλτι του ΜακΚλουρ. Στο τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό ο Γουόκερ. Αυτή ήταν και η έκτη φετινή νίκη της Όλντερσοτ στο πρωτάθλημα, όπου και μετράει επίσης τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, ούσα και στην έκτη θέση της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με τις Λίνκολν, Ίστλι και Ντόβερ. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Με τους Μενσά, Μπέλαμι και Κέλερμαν να έχουν επιστρέψει στις προπονήσεις και πάλι, ο Γουόντοκ αναμένεται να έχει όλους τους παίκτες του στη διάθεση του για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Γκέιτσχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.