Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΧΕΜΠΕΪ

Ο κατήφορος σταματημό δεν φαίνεται να έχει για τη Χεμπέι, η οποία υπέστη τη βαριά ήττα με 4-0 από την Γιανγκσού. ΔέχθηΚε από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και η ήττα ήρθε φυσιολογικά. Δεν είναι ότι χάνει για πέμπτη σερί αγωνιστική, αλλά παραμένει άσφαιρη σ’ αυτά τα παιχνίδια της, μη μπορώντας να βγάλει καμία αντίδραση. Παρέμεινε στην τέταρτη θέση της κατάταξης, στο -3 από την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ που είναι ένα όνειρο… μακρινό. Στις έδρα της προέρχεται από τρεις διαδοχικές ήττες από ΣΙΠΓ (0-2), Κουανγκτσόου (0-1) και Γκουοάν (0-1). Υποδέχεται την ουραγό της βαθμολογίας Τσανγκτσούν και μοναδικός στόχος είναι η επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από την Γιανγκσού.

Στατιστικό: Άσφαιρη έμεινε Χεμπέι στις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

ΤΣΑΝΓΚΤΣΟΥΝ

Από την άλλη πλευρά η Τσανγκτσούν δεν αγωνίστηκε μεσοβδόμαδα, καθώς το παιχνίδι με την Τιαντζίν αναβλήθηκε λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν εκείνη την στιγμή στην περιοχή. Στο τελευταίο παρότι άφησε ικανοποιητικές εντυπώσεις στο εντός έδρας με την πρωτοπόρο Κουανγκτσόου Εβεργκράντε δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από την συγκεκριμένη αναμέτρηση. Στάθηκε άψογα στο πρώτο μέρος και με αντεπιθέσεις προσπάθησε να κάνει τη ζημιά. Αυτή έγινε στο 29’ (1-0), πήγε με το υπέρ της σκορ στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη ακολούθησε το ίδιο μοτίβο, αλλά μέσα σε δύο λεπτά αδράνησε στην άμυνα με αποτέλεσμα να γνωρίσει μία ήττα που σίγουρα δεν άξιζε. Τρίτη σερί ήττα, μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία έξι παιχνίδια της (1-1-4), παραμένοντας στον πάτο της κατάταξης και στο -6 από την σωτηρία. Μόλις ένα «διπλό» μετράει στις φετινές εξόδους της στο πρωτάθλημα (1-2-6), αυτό κόντρα στην Κουανγκτσόου ΡΦ (0-1). Αξίζει να σημειωθεί, τέλος, ότι οι οκτώ από τις εννιά εκτός έδρας αναμετρήσεις της συνοδεύτηκαν από 2-3 γκολ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από την Κουανγκτσόου Εβεργκράντε στις 17/07.

Στατιστικό: 4/5 N/G μετράει η Τσανγκτσούν στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.