Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΦΙΤΕΣΕ

Δεν άργησε να επιστρέψει στις ήττες η Φίτεσε, που δεν κατάφερε να πάρει κάτι στο εκτός έδρας ματς της περασμένης αγωνιστικής κόντρα στην Τβέντε. Μπήκε πολύ άσχημα στο ματς, είδε τον αντίπαλο να προηγείται στο 16’, στη συνέχεια στάθηκε τυχερή που δε δέχτηκε δεύτερο γκολ, ενώ είδε το διαιτητή να ακυρώνει λανθασμένα γκολ για τους αντίπαλους. Δεν άλλαξε η εικόνα της στο δεύτερο 45λεπτο, προσπαθούσε να απειλήσει, αλλά αν εξαιρεθούν κάποια μακρινά σουτ, μεγάλη φάση δεν έβγαλε. Το 2-0 στο 85’ «τελείωσε» το ματς για τη Φίτεσε, που απλά μείωσε στις καθυστερήσεις με το θαυμάσιο γκολ του Μπάκερ. Στο 3-1-3 το ρεκόρ της Φίτεσε μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, μετράει 10 πόντους και βρίσκεται στην 7η θέση, σήμερα θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα για να πλησιάσει την πεντάδα. Στο 1-1-1 το εντός έδρας ρεκόρ της, σκόραρε σε όλα τα παιχνίδια στο γήπεδο της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 για τη Φίτεσε κόντρα στην Τβέντε. O Ουνάλ στο 16’ το 1-0, το 2-0 ο Σελίνα στο 85’, μείωσε στις καθυστερήσεις ο Μπάκερ για τη Φίτεσε.

Στατιστικό: 2/3 εντός έδρας G/G μετράει η Φίτεσε (παίξτο στην Goalbet).

Το Φίτεσε – Γκρόνινγκεν παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΓΚΡΟΝΙΝΓΚΕΝ

Διευρύνθηκε το αήττητο σερί της Γκρόνινγκεν την περασμένη εβδομάδα, ωστόσο όχι με τον τρόπο που θα ήθελε. Προερχόταν από δύο σερί εμφατικές νίκες επί των Ουτρέχτης (1-5) και Κάπελε (0-4) για πρωτάθλημα και Κύπελλο αντίστοιχα, ήθελε να δώσει συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα εναντίον της Χέρακλες, αλλά δεν τα κατάφερε. Άργησε να πάρει ρίσκα η ομάδα του Φάμπερ, που σπατάλησε ένα ολόκληρο ημίχρονο και άρχισε να πιέζει στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα. Έχασε 1-2 καλές ευκαιρίες, ωστόσο νωρίτερα χρειάστηκε μια μεγάλη επέμβαση του γκολκίπερ Παντ προκειμένου να μείνει στο «μηδέν» αμυντικά. Ήταν το πέμπτο σερί ματς που δε χάνουν οι φιλοξενούμενοι (2-3-0), οι οποίοι έχουν πανηγυρίσει μόλις μια νίκη στις πρώτες 7 αγωνιστικές, όπου μετρούν ρεκόρ 1-3-3. Είναι αήττητοι στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (1-3-0), εκτός έδρας έχουν ρεκόρ 1-1-1, δε σκόραραν στις 2/3 εξόδους τους.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 για την Γκρόνινγκεν κόντρα στη Χέρακλες.

Στατιστικό: Από 4/7 G/G προέρχεται η Ντεν Χάαγκ.