Στον πρώτο γύρο: Λούγκο – Βαγιαδολίδ 1-1

*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ

Ντεμπούτο για τον Αλμπέρτο Λόπεθ στον πάγκο της Βαγιαδολίδ στο σημερινό ματς, καθώς η εκτός έδρας ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Οσασούνα αποτέλεσε το “κύκνειο άσμα” του Μιγκέλ Άνχελ Πορτουγάλ στον πάγκο της ομάδας. O 46χρονος τεχνικός αναλαμβάνει να βγάλει τη Βαγιαδολίδ από το αγωνιστικό τέλμα των τελευταίων πέντε αγωνιστικών (0-1-4), το οποίο κατέστησε σχεδόν ανέφικτη τη συμμετοχή στα πλέι οφ. Στο 1-3-2 το σερί στα πέντε τελευταία εντός.

Εξέτισε την ποινή του και επιστρέφει ο επιθετικός Ροζέρ, ενώ για να συμπληρωθεί αποστολή ο Αλμπέρτο πήρε μαζί του τον νεαρό Ανουάρ από τη β’ ομάδα. Πολύ σημαντικές οι απουσίες των Μπόρχα, Τσίκα, Λεάο και Αλφάρο.

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την εκτός έδρας ήττα από την Οσασούνα με 1-0, δεχόμενη το γκολ στο 34′.

Στατιστικό: Τέταρτη ήττα στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές (0-1-4).

Στοιχημάτισε τώρα στο Βαγιαδολίδ – Λούγκο
Κλικ εδώ

ΛΟΥΓΚΟ

Η Λούγκο, από την πλευρά της, έρχεται με θετική ψυχολογία στο σημερινό ματς, καθώς το τρίποντο της περασμένης αγωνιστικής επί της Μαγιόρκα έβαλε τέλος σε ένα αρνητικό σερί δύο ηττών και μίας ισοπαλίας. 50 βαθμούς έχουν συλλέξει μέχρι στιγμής οι φιλοξενούμενοι, με την παραμονή να είναι ουσιαστικά εξασφαλισμένη και τη ζώνη των πλέι οφ να απέχει τρεις βαθμούς αυτή τη στιγμή. Καλούνται να βελτιώσουν άμεσα τις εκτός έδρας επιδόσεις, αφού “τρέχουν” σερί 1-1-3 στις τελευταίες πέντε εξόδους τους, έχοντας μείνει και άσφαιροι στις τρεις τελευταίες.

Απών λόγω καρτών ο μέσος Πίτα, θα αντικατασταθεί στο αρχικό σχήμα από τον Καμπίγιο. Εξέτισε την ποινή του ο επιθετικός Καμπαγέρο, όμως υποφέρει από ενοχλήσεις και είναι αμφίβολος μέχρι την τελευταία στιγμή.

Προηγούμενο ματς: Πέτυχε την εντός έδρας νίκη επί της Μαγιόρκα με 2-1. Προηγήθηκε με τον Χοσελού στο 22ο λεπτό, ισοφαρίστηκε στο 80′, όμως ο Σεοάν της χάρισε το τρίποντο στις καθυστερήσεις.

Στατιστικό: Άσφαιρη στα τρία τελευταία εκτός.