Στον πρώτο γύρο: Βίρτσμπουργκ Κίκερς – Ουνιόν Βερολίνου 0-1

* Η Ουνιόν Βερολίνου επικράτησε στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε goal-goal στα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Ουνιόν Βερολίνου για το πρωτάθλημα.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Αήττητη παραμένει η Ουνιόν Βερολίνου στις έξι τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα στις οποίες σημείωσε τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες, συνεχίζοντας τη μάχη για κατάκτηση μίας θέσης που οδηγεί απευθείας στα μεγάλα ποδοσφαιρικά σαλόνια της χώρας. Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Κέλερ για την ίδια διοργάνωση επικράτησε των Μπίλεφελντ (3-1 εντός έδρας), Καρλσρούη (2-1 εκτός έδρας) και Μόναχο 1860 (2-0 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Σκρζίμπσκι.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 61’ ο Χέντλουντ. Στις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι πρωτευουσιάνοι για το πρωτάθλημα αγνοούν την ήττα, σημειώνοντας τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Στις τέσσερις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε goal-goal. Εκτός αγωνιστικών χώρων για αρκετές βδομάδες αναμένεται να μείνει ο βασικός τερματοφύλακας της Ουνιόν Βερολίνου, Γιακόμπ Μπουσκ, ο οποίος τραυματίστηκε στην αναμέτρηση με τη Μόναχο 1860. Τη θέση του θα πάρει ο 21χρονος Γερμανός, Ντάνιελ Μασενχόλερ.

Προηγούμενο ματς: Η Ουνιόν Βερολίνου επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Μόναχο 1860, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Ουνιόν Βερολίνου σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)

Στοιχημάτισε τώρα στο Ουνιόν Βερολίνου – Βίρτσμπουργκ Κίκερς

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας (Κλικ Εδώ)

ΒΙΡΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΚΙΚΕΡΣ

Χωρίς νίκη παραμένει η Βίρτσμπουργκ Κίκερς στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Αφού επικράτησε εντός έδρας με 3-0 της Στουτγκάρδης στις 18 Δεκεμβρίου του 2016 το συγκρότημα του Χόλερμπαχ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπραουνσβάιγκ (1-1 εντός έδρας) και Γκρόιτερ Φιρτ (1-1 εντός έδρας), ενώ στο ενδιάμεσο αυτών δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Καϊζερσλάουτερν (1-0 εκτός έδρας), Χαϊντενχάιμ (2-0 εντός έδρας) και Μπόχουμ (2-1 εκτός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην Γκρόιτερ Φιρτ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Σροκ.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε με αυτογκόλ πέντε λεπτά αργότερα ο Ζούνιορ Ντίαζ. Δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες είναι ο απολογισμός της Βίρτσμπουργκ Κίκερς στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις τρεις σημειώθηκε goal-goal, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. «Είναι εκπληκτικά αυτά που έχει πετύχει, μέχρι στιγμής, η Ουνιόν Βερολίνου. Εδώ και καιρό είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Βίρτσμπουργκ Κίκερς.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Βίρτσμπουργκ Κίκερς και Γκρόιτερ Φιρτ στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Βίρτσμπουργκ Κίκερς αγνοεί τη νίκη στα εννέα από τα δέκα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.