3η αγωνιστική

*Goal/Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-2 από την Έστερ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Μπόμαν στο 10ο λεπτό, για να δεχθεί τρία τέρματα πριν την ανάπαυλα (πεν. 24′, 41′, 43′). Μείωσε προσωρινά με τον Νταΐνι στο 48ο λεπτό, πριν δεχθει ακόμη δυο τέρματα (55′, 90’+4).

Τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια για το φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Τρέλεμποργκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Περ-Όλα Λιουνγκ φιλοξενήθηκε από την Έστερ, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 5-2. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, δεν κατάφερε σε καμία περίπτωση να δείξει ανταγωνιστική, παρότι ήταν αυτή που προηγηθεί στο σκορ. Σαφώς ανώτεροι οι γηπεδούχοι έφτασαν σε μια δίκαιη επικράτηση. Είχε προηγηθεί το εντός 0-1 από τη Γκέφλε, στην πρεμιέρα.

Τρέλεμποργκ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 3.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΕΡΓΚΡΙΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Βαστέρας, για το πρωτάθλημα.

Καλύτερο το ξεκίνημα της Έργκριτε, παρότι δεν κατάφερε να επικρατήσει ακόμη σε κάποιο παιχνίδι της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζέφρι Άουμπιν φιλοξενήθηκε από τη Βαστέρας, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Μπορεί να είχε λιγότερες ευκαιρίες και να μην απείλησε ιδιαίτερα, ωστόσο εκμεταλλεύτηκε την αστοχία της αντιπάλου της, για να αποφύγει τα χειρότερα. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, έχοντας προηγηθεί αυτή της πρεμιέρας με την Εσκιλστούνα (2-2 εντός).