Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΣΑΟΥΘΠΟΡΤ

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα και τέταρτη φετινή της σε πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος υπέστη την περασμένη αγωνιστική η Σάουθπορτ, η οποία μετράει και μια νίκη. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άντι Μπίσοπ φιλοξενήθηκε από την Λίνκολν, στην έδρα της οποίας γνώρισε ακόμη μια βαριά ήττα με 4-0. Οι φιλοξενούμενοι παρουσίασαν και πάλι αμυντικά προβλήματα, ενώ δεν μπόρεσαν να σταματήσουν και τον εξαιρετικό Μάργκετς, ο οποίος σημείωσε και τα τέσσερα γκολ στο παιχνίδι. Αξίζει να σημειωθεί πως η Σάουθπορτ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, με τον Άσλεϊ Γκράιμς να αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 35ο λεπτό. Πλέον, κόντρα στην Τρανμίρ, ο Μπίσοπ γνωρίζει πως η ομάδα του δεν έχει καθόλου εύκολο έργο, ευελπιστεί ωστόσο σε μια καλή εμφάνιση. Μεσοβδόμαδα, ανακοίνωσε τον δανεισμό των Κάλουμ Χάουι (ΑΜ) και Κρεγκ Στάνλεϊ (ΜΕ) από την Λίνκολν. Ο τιμωρημένος Γκράιμς είναι και η μοναδική απουσία της Σάουθπορτ για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από την Λίνκολν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΤΡΑΝΜΙΡ

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την Τρανμίρ στο νέο πρωτάθλημα, όπου έχει πανηγυρίσει τη νίκη και στα πέντε παιχνίδια της, μέχρι τώρα. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Γκάρι Μπράμπιν φιλοξένησε την Μέιντστοουν, κόντρα στην οποία κατάφερε να πανηγυρίσει ακόμη μια νίκη, επικρατώντας με 2-1. Το σκορ άνοιξε στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κουκ, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Εν τέλει όμως, τους τρεις βαθμούς της νίκης στους γηπεδούχους χάρισε στο 80ο λεπτό ο ΜακΝάλτι. Ακόμη μια καλή εμφάνιση για την Τρανμίρ, η οποία βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα, μετρώντας ήδη εννέα τέρματα στο ενεργητικό της και μόλις δυο στο παθητικό. Να συνεχίσουν σε αυτό το ρυθμό ζήτησε από τους παίκτες του ο Μπράμπιν, που έχει θέσει ως στόχο της ομάδας του, την άνοδο στην Λιγκ 2. Στα θετικά συγκαταλέγεται και το γεγονός πως όλοι οι παίκτες θα δώσουν κανονικά το παρών στη σημερινή αναμέτρηση με την Σάουθπορτ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Μέιντστοουν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.