*Στον πρώτο γύρο: Ουλσάν – Σανγκγιού Σανγκμού 0-1

ΣΑΝΓΚΓΙΟΥ ΣΑΝΓΚΜΟΥ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Σανγκγιού Σανγκμού, μετά από εφτά αγωνιστικές και με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Κιμ Τάε-Βαν φιλοξενήθηκε από την Σεούλ, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ, λίγο μετά το μισάωρο. Ωστόσο, στην επανάληψη, ο Βανγκ Σον-Μιν (51′) ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έφυγαν εν τέλει με τους τρεις βαθμούς, χάρη στο τέρμα του Κιμ Χο-Ναμ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από 16 παιχνίδια, είναι στην όγδοη θέση, όπου και μετράει 20 βαθμούς, ούσα και στο -4 από την πρώτη εξάδα και τα πλέι οφ. Με 18 γκολ στο ενεργητικό της, έχει μια από τις χειρότερες επιθέσεις στο πρωτάθλημα. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες ενόψει και του σημερινού αγώνα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σεούλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

Το Σανγκγιού Σανγκμού – Ουλσάν παίζει στην Interwetten

ΟΥΛΣΑΝ

Σε αντίθεση με την σημερινή της αντίπαλο, η Ουλσάν υπέστη την πρώτη της ήττα, μετά από οκτώ αγωνιστικές και με απολογισμό έξι νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κιμ Ντο-Χον φιλοξένησε την Ιντσεόν, επί της οποίας κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, με το τέρμα του Χαν Σεούνγκ-Γκιου στο 38ο λεπτό. Ωστόσο, δεν κατάφερε να διατηρήσει αυτό το προβάδισμα της και με δυο γκολ που δέχθηκε στην επανάληψη, ηττήθηκε με 1-2.

Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, η Ουλσάν είναι στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, με 28. βαθμούς, ούσα και τέσσερις μακριά από την πρώτη θέση και την Γιεονμπούκ. Με 16 γκολ στο ενεργητικό της, έχει μια από τις χειρότερες επιθέσεις στο πρωτάθλημα. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (3-1-0). Εκτός δράσης εδώ και αρκετό καιρό ο Ρίχαρντ Βιντμπίχλερ (ΑΜ 9/1).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Ιντσεόν Γιουνάιτεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.