*Στον πρώτο γύρο: Κονκόρντια – Παντούρι 0-0

*Για το Λιγκ Καπ: Κονκόρντια – Παντούρι 1-1 (πεν. 4-3)

ΠΑΝΤΟΥΡΙ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Παντούρι, η οποία μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φλάβιους Στόικαν φιλοξενήθηκε από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Βιτορούλ, από την οποία και γνώρισε μια βαριά ήττα με σκορ 3-0. Μετά και από το αυτό νέο αρνητικό της αποτέλεσμα, η Παντούρι υποχώρησε στην 12η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 19 βαθμούς μετά από 23 παιχνίδια. Παράλληλα, έχει μια από τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας, με 23 τέρματα στο ενεργητικό της. Τρεις νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο μέχρι τώρα εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Για το σημερινό παιχνίδι, ο Στόικαν θα έχει και πάλι όλους τους παίκτες στη διάθεση του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Βιτορούλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΚΟΝΚΟΡΝΤΙΑ

Την πρώτη της νίκη μετά από έξι αγωνιστικές και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, πανηγύρισε και πάλι η Κονκόρντια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νταν Αλέξα φιλοξένησε την Ντιναμό Βουκουρεστίου, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το τέρμα του Κοστίν στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, αν και δέχθηκε την ισοφάριση στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, εν τέλει κατάφερε να πάρει τη νίκη, χάρη στο τέρμα του Κριστέσκου στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 21 βαθμούς, ούσα και στην 11η θέση της βαθμολογίας και στο +2 από την σημερινή της αντίπαλο. Παράλληλα, με 14 τέρματα στο ενεργητικό της, έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Απόντες από το σημερινό παιχνίδι είναι οι τιμωρημένοι Στεφάν Μπαρμποϊάνου (ΑΜ 14/0) και Μάριαν Κριστέσκου (ΜΕ 21/4).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Ντιναμό Βουκουρεστίου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.