*Στον πρώτο γύρο: Όλντερσοτ – Μάκλσφιλντ 1-2

ΜΑΚΛΣΦΙΛΝΤ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Μάκλσφιλντ, μετά από δυο παιχνίδια και με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Τζον Άσκι φιλοξενήθηκε από την Τσέστερ, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το έκτο λεπτό. Όμως, κατάφερε να κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο, με τα τέρματα των Χολς (23′) και Ντάντλι (43′). Οι γηπεδούχοι μπορεί να ισοφάρισαν σε 2-2 στο 75′, όμως το τέρμα του Νόρμπερν δέκα λεπτά μετά, ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη (2-3) στην Μάκλσφιλντ.

Με τη νίκη της αυτή, η Μάκλσφιλντ έφτασε τους 57 βαθμούς σε 35 παιχνίδια και βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας. Επιπλέον, με 37 τέρματα παθητικό, διαθέτει μια από τις καλύτερες άμυνες της κατηγορίας. Οκτώ νίκες, δυο ισοπαλίες και εφτά ήττες ο μέχρι τώρα εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Τσέστερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Μάκλσφιλντ – Όλντερσοτ παίζει στην Betshop

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Όλντερσοτ, μετά και από εκείνη στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Σάτον (2-0). Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Γκάρι Γουάντοκ φιλοξένησε την Ντάγκεναμ & Ρεντ, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Ο Φένελον στο 17′ και ο Μενσά στο 38′ έδωσαν αέρα δυο γκολ στην Όλντερσοτ, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν προσωρινά σε 2-1 στο ξεκίνημα της επανάληψης. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 83ο λεπτό ο ΜακΚλουρ, “κλειδώνοντας” τη νίκη της ομάδας του.

Με τους τρεις βαθμούς που πήρε στο παιχνίδι αυτό, η Όλντερσοτ έφτασε τους 65 στο σύνολο και βρίσκεται στην έκτη θέση, ένα βαθμό πίσω από την Γκέιτσχεντ και την πρώτη πεντάδα. Επιπλέον, με 34 τέρματα παθητικό, έχει μια από τις καλύτερες άμυνες της κατηγορίας. Πέντε νίκες, εφτά ισοπαλίες και εφτά ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Στη διάθεση του προπονητή του είναι και πάλι ο Τζιμ Κέλερμαν (ΜΕ 22/1), που εξέτισσε την τιμωρία των τεσσάρων αγωνιστικών. Εκτός παραμένει ο Λίαμ Μπέλαμι (ΜΕ 14/2), που είναι σε στάδιο ανάρρωσης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Ντάγκεναμ & Ρεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.