Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Σημειώθηκε under 2,5 στα επτά από τα οχτώ τελευταία παιχνίδια της Καρλσρούης για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Άουε για το πρωτάθλημα.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ

Η Καρλσρούη αποτελεί μία από τις τρεις ομάδες του πρωταθλήματος (σ.σ. οι άλλες δύο είναι οι Μπίλεφελντ και Νυρεμβέργη) που συνεχίζουν να αγνοούν τη νίκη μετά το πέρας έξι αγωνιστικών. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Οράλ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπίλεφελντ (0-0 εκτός έδρας), Μπόχουμ (1-1 εντός έδρας), Μόναχο 1860 (0-0 εντός έδρας) και Σαν Πάουλι (1-1 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Ουνιόν Βερολίνου (4-0 εκτός έδρας) και Ανόβερο (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στο τελευταίο την Τετάρτη το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε μόλις στο 7’ ο Κλάους.

Στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε η Καρλσρούη με αντίπαλο την Άουε σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε μόλις μία νίκη, αυτή στις 23 Νοεμβρίου του 2014 (1-0 εντός έδρας). Στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και δύο ήττες. Στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε no-goal. Σταθερά εκτός αποστολής του συλλόγου παραμένουν οι μέσοι Κρεμπς και Τόρες, οι οποίοι ταλαιπωρούνται από προβλήματα τραυματισμών.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε η Καρλσρούη από το Ανόβερο, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Καρλσρούη αναδείχθηκε ισόπαλη στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)

Στοιχημάτισε τώρα στο Καρλσρούη – Άουε

ΑΟΥΕ

Τέσσερις βαθμούς κατάφερε να συγκεντρώσει η Άουε στις δύο τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Μετά τις δύο σερί ήττες που γνώρισε από τις Γκρόιτερ Φιρτ (3-2 εκτός έδρας) και Μπραουνσβάιγκ (2-0 εντός έδρας) το συγκρότημα του Ντότσεφ επικράτησε της Ντιναμό Δρέσδης (3-0 εκτός έδρας), ενώ την Τετάρτη αναδείχθηκε ισόπαλο με την Μπίλεφελντ (1-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κόπκε. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 48’ ο Κακουτάλουα. «Θα ήθελα να πάρουμε τη νίκη. Παρόλα αυτά θεωρώ την ισοπαλία ως ένα δίκαιο αποτέλεσμα», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Άουε.

Σοβαρός αποδείχθηκε ο τραυματισμός του τερματοφύλακα Μανέλ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς θα χρειαστεί να υποβληθεί σε επέμβαση. Σύμφωνα με τα γερμανικά ΜΜΕ ο βασικός πορτιέρο της Άουε θα μείνει εκτός αγωνιστικών χώρων για περίπου ένα μήνα. Αυτό το διάστημα τη θέση του κάτω από τα γκολπόστ θα πάρει ο Γιέντρους. Κόντρα στην παλιά ομάδα του, στην οποία αγωνίστηκε τα τελευταία τρία χρόνια, θα τεθεί ο επιθετικός Ναζάροφ.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Άουε και Μπίλεφελντ στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Άουε σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.