Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

*Δείτε το παιχνίδι σε Live Stream στον Stoiximan.

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ

Την πέμπτη της ήττα στα έξι τελευταία παιχνίδια για το πρωτάθλημα και δεύτερη διαδοχική μετά και τη νίκη επί της Χέλσινγκφορς (1-0), υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική, η Σεϊναγιόεν. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Γιάμι Βαλένιους φιλοξένησε την πρωταθλήτρια Σεϊναγιόεν, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-3. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς γηπεδούχων σημείωσε στο 66ο λεπτό ο Γκναμπουγιού, μειώνοντας προσωρινά σε 1-2 για την ομάδα του. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Ίντερ Τούρκου εξακολουθεί να βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία, ούσα στην 10η θέση με απολογισμό 14 βαθμούς, ένα περισσότερο από τις ουραγούς Χέλσινγκφορς και Παλοκέρχο. Δυο νίκες και τέσσερις ήττες ο απολογισμός της στα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Σεϊναγιόεν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια για το Πρωτάθλημα.

Το Ίντερ Τούρκου – Βάασα παίζει στον Stoiximan

ΒΑΑΣΑ

Από την πλευρά της, η Βάασα κατάφερε να πανηγυρίσει την προηγούμενη αγωνιστική, την δεύτερη νίκη της στα τρία τελευταία παιχνίδια της. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Πέτρι Βουορίνεν φιλοξένησε την Ιλβ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0, “τελειώνοντας” το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Ο Κλένον άνοιξε το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό, με τον Σόιρι στο 42′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Στην 9η θέση της βαθμολογίας η Βάασα, όπου και μετράει 17 βαθμούς, τρεις περισσότερους από την σημερινή της αντίπαλο, έχοντας παράλληλα και δυο παιχνίδια λιγότερα. Δεν εντυπωσιάζει στα τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της, αγνοώντας το “διπλό” στα πέντε πιο πρόσφατα, με απολογισμό μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Ιλβ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.