Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΝΤΑΜΠΑΡΤΟΝ

Παρά την προσπάθεια που κατέβαλε την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στη Ρέιθ Ρόβερς, η Νταμπάρτον δεν μπόρεσε να πάρει κάτι θετικό γνωρίζοντας την ήττα με 3-2. Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο όπου βρέθηκε να χάνει ακόμη και με 3-0, ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσε σε 3-2 με τέρματα των Στίβενσον (71’) και Τόμσον (77’). Το συγκρότημα του Άιτκεν παρέμεινε για πέμπτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα μετρώντας αντίθετα, τρεις ήττες και δυο ισοπαλίες. Στο +2 η διαφορά της από την τελευταία θέση, διαθέτει μια από τις χειρότερες άμυνες της κατηγορίας.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 3-2 από τη Ρέιθ Ρόβερς γνώρισε η Νταμπάρτον την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Under 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της  (Δείτε τις νόμιμεςΣτοιχηματικές Ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε).

ΚΟΥΙΝ ΟΦ ΣΑΟΥΘ

Χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι κορυφής της προηγούμενης αγωνιστικής, ανάμεσα σε Κουίν οφ Σάουθ και Χιμπέρνιαν, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς τέρματα. Ένα αποτέλεσμα θετικό για την Κουίν οφ Σάουθ που διατηρείται μόνη στην κορυφή της Τσάμπιονσιπ, αλλά και αήττητη μετρώντας πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες. Βρίσκεται στο +1 από τη Χιμπέρνιαν, διαθέτοντας την παραγωγικότερη επίθεση της κατηγορίας. Δεδομένη η αγωνιστική της ανωτερότητα κόντρα στην Νταμπάρτον, θα προσπαθήσει να αποφύγει σήμερα δυσάρεστες εκπλήξεις.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Κουίν οφ Σάουθ και Χιμπέρνιαν την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Over 3,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.