* Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Τερνάνα για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στο ένα από τα οχτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Κόμο για το πρωτάθλημα.

* Η Τερνάνα δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΚΟΜΟ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η Κόμο εδώ και έξι αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Η τελευταία φορά που κατάφερε να πανηγυρίσει το «τρίποντο» ήταν κόντρα στη Μόντενα (2-1 εκτός έδρας) στις 19 Μαρτίου. Έκτοτε μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Βίρτους Εντέλα (1-1 εντός έδρας), Προ Βερτσέλι (1-1 εντός έδρας) και Κάλιαρι (1-1 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Πεσκάρα (2-1 εκτός έδρας), Μπάρι (3-0 εκτός έδρας) και Κροτόνε (2-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μοντέστο στο 25’, ενώ ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Μπούντιμιρ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Αξίζει να σημειώσουμε πως στις καθυστερήσεις αυτής οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της απευθείας αποβολής του Ντάνιελ Μπέσα. Χωρίς νίκη παραμένει το συγκρότημα του Κουόνι στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσε έξι ισοπαλίες και μία ήττα. Σε όλες σημειώθηκε goal-goal, ενώ στη μία σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε η Κόμο από την Κροτόνε, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Κόμο αναδείχθηκε ισόπαλη στα έξι από τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Κόμο – Τερνάνα
Κλικ εδώ

ΤΕΡΝΑΝΑ

Τη μάχη για αποφυγή του υποβιβασμού στη χαμηλότερη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας συνεχίζει η Τερνάνα, τέσσερις αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση της σεζόν. Το συγκρότημα του Μπρέντα απέχει από τα νικηφόρα αποτελέσματα στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Πιο συγκεκριμένα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Βίρτους Εντέλα (2-2 εκτός έδρας) και Προ Βερτσέλι (2-2 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Κροτόνε (2-1 εντός έδρας), Βιτσέντζα (2-1 εκτός έδρας) και Άσκολι (3-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πεκορίνι στο 33’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 66’, ήρθε η απάντηση των γηπεδούχων με τον Φαλέτι. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Κασία σκόραρε δύο φορές για την Άσκολι (79’, 90’), διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Οι «ροσοβέρντι» δέχθηκαν γκολ στο ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια που έδωσαν με αντίπαλο την Κόμο σε όλες τις διοργανώσεις. Παράλληλα παραμένουν αήττητοι στα έξι τελευταία παιχνίδια που έδωσαν με αυτή.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 3-1 γνώρισε η Τερνάνα από την Άσκολι, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Τερνάνα αγνοεί τη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.