Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΚΑΡΠΙ

Χωρίς νίκη παραμένει η Κάρπι στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και μία ήττα. Μετά από αυτή που πανηγύρισε στην πρεμιέρα της διοργάνωσης κόντρα στη Βιτσέντζα (2-0 εκτός έδρας) το συγκρότημα του Καστόρι μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Μπενεβέντο (1-1 εντός έδρας), Φροζινόνε (0-0 εντός έδρας) και Μπρέσια (2-2 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Τσεζένα (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην Μπρέσια την Τρίτη οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Λασάνια στο 20’. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε επτά λεπτά αργότερα με τον Μοροσίνι, ενώ στο 35’ ο Μαρτινέλι τους έβαλε μπροστά στο σκορ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Στρούνα πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Μπρέσια ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Εντόι με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 52’. «Βελτιωνόμαστε όλο και περισσότερο σαν ομάδα. Θέλουμε την πρώτη εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα στη Βίρτους Εντέλα», τόνισε ο προπονητής της Κάρπι.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Μπρέσια και Κάρπι στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Κάρπι αγνοεί τη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Το Κάρπι – Εντέλα παίζει στον Stoiximan

ΒΙΡΤΟΥΣ ΕΝΤΕΛΑ

Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει η Βίρτους Εντέλα στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. Μετά την εκτός έδρας ήττα που γνώρισε από τη Φροζινόνε στην πρεμιέρα της διοργάνωσης το συγκρότημα του Μπρέντα επικράτησε των Αβελίνο (2-0 εντός έδρας) και Περούτζια (2-1 εντός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Πίζα (0-0 εντός έδρας) και Σπαλ (2-2 εκτός έδρας). Κόντρα στην Περούτζια την Τρίτη οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5’ με τον Σετσαρέλι, προτού ο Νικάστρο ισοφαρίσει για τους φιλοξενούμενους στο 34’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 72’ ο Καπούτο. «Αντιμετωπίζουμε την Κάρπι μετά από μία σπουδαία νίκη, θα πρέπει να είμαστε πάρα πολύ προσεκτικοί στον αγωνιστικό χώρο. Θέλουμε να τελειώσουμε με τον καλύτερο τρόπο το πρωτάθλημα», τόνισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Βίρτους Εντέλα.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Βίρτους Εντέλα στην έδρα της επικρατώντας με 2-1 της Περούτζια, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Βίρτους Εντέλα παραμένει αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στον Stoiximan)