Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΑΤΛΑΣ

Συνέχεια στο μέτριο ξεκίνημα της στο πρωτάθλημα με μια ισοπαλία έδωσε την περασμένη αγωνιστική, η Άτλας, με το εκτός έδρας 2-2 στο “Κλάσικο Ταπάτιο” με αντίπαλο την Γουαδαλαχάρα. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο η ομάδα του Χοσέ Κρουζ κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει το προβάδισμα με 2-1, χάρη στα τέρματα των Φλάβιο Σάντος και Μάρτιν Μπαράγκαν. Ωστόσο, στο τέλος αρκέστηκαν στο βαθμό της ισοπαλίας, καθώς οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση από το σημείο του πενάλτι. Το αποτέλεσμα αυτό διατήρησε την Άτλας στην όγδοη και τελευταία θέση των πλέι οφ, ούσα ένα βαθμό πάνω από την Γουαδαλαχάρα και δυο από την αποψινή της αντίπαλο, Κρουζ Αζούλ.

Χωρίς κάποιο νέο τραυματισμό ή απουσία να έχει αναφερθεί, ο προπονητής της Άτλας, Χοσέ Κρουζ, αναμένεται να έχει όλους τους παίκτες του στη διάθεση του για ακόμη ένα παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Γουαδαλαχάρα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει την προηγούμενη αγωνιστική η Κρουζ Αζούλ, η οποία επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Σάντος Λαγκούνα. Ο Τζόναθαν Κριστάλδο και ο Ζοάο Ρόχας έδωσαν το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2-0, από το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Φρανσίσκο Σίλβα να “σφραγίζει” τη νίκη της ομάδας του στο 94ο λεπτό, από το σημείο του πέναλτι και με την Σάντος να έχει μειώσει νωρίτερα το σκορ. Το αποτέλεσμα αυτό ανέβασε την ομάδα του Τόμας Μπόι στην 11η θέση της βαθμολογίας, ούσα δυο βαθμούς πίσω από τη σημερινή της αντίπαλο, Άτλας.

Μεσοβδόμαδα, η Κρουζ Αζούλ φιλοξένησε την Λεόνες Νέγκρος για την πέμπτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του κυπέλλου, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 13ο λεπτό, εν τέλει έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη χάρη στα τέρματα των Χιμένεθ (πεν. 42′) και Γκουερόν (51′, 60′). Μετράει δέκα βαθμούς μετά από τέσσερα παιχνίδια και έχει εξασφαλίσει την πρώτη θέση της βαθμολογίας του ομίλου και την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Με τον Γκουερόν να επιστρέφει κανονικά στη διάθεση του προπονητή του και να παίρνει χρόνο συμμετοχής στο κύπελλο, όπου και σημείωσε δυο γκολ, μοναδικός αμφίβολος για το αποψινό παιχνίδι παραμένει ο Ισπανός μέσος, Βίκτορ Βάσκεθ, που λόγω τραυματισμού δεν αγωνίστηκε κόντρα στην Σάντος Λαγκούνα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Λεόνες Νέγκρος για το Κύπελλο.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.