* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Σαλερνιτάνα για το πρωτάθλημα.

ΑΣΚΟΛΙ

Μετά τις δύο σερί ήττες που γνώρισε από τις Τραπάνι (4-3 εκτός έδρας) και Μπάρι (1-0 εντός έδρας) η Άσκολι επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα την προηγούμενη βδομάδα στο πρωτάθλημα, κάνοντας άλλο ένα βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Μάντζα επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Τερνάνα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πεκορίνι στο 33’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 66’, ήρθε η απάντηση των γηπεδούχων με τον Φαλέτι. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Κασία σκόραρε δύο φορές για την Άσκολι (79’, 90’), διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Με αυτά τα δύο γκολ ο 32χρονος Ιταλός επιθετικός έφτασε συνολικά τα 15 σε 31 συμμετοχές του στο πρωτάθλημα. Δύο νίκες και τρεις ήττες είναι ο απολογισμός της Άσκολι στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ παράλληλα σε αυτές σημειώθηκε goal-goal. «Οι ποδοσφαιριστές μου γνωρίζουν καλά τι πρέπει να κάνουν αύριο κόντρα στη Σαλερνιτάνα», τόνισε μεταξύ άλλων ο προπονητής του συλλόγου.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Άσκολι από την έδρα της Τερνάνα επικρατώντας με 3-1, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε no-goal στο ένα από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Άσκολι για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Άσκολι – Σαλερνιτάνα
Κλικ εδώ

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ

Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει η Σαλερνιτάνα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Μενιτσίνι επικράτησε των Λατίνα (3-2 εντός έδρας) και Λιβόρνο (3-1 εντός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Νοβάρα (1-1 εκτός έδρας), Προ Βερτσέλι (1-1 εκτός έδρας) και Βιτσέντζα (0-0 εντός έδρας). Κόντρα στη Λιβόρνο την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στα πρώτα δευτερόλεπτα της αναμέτρησης με τον Ντοναρούμα, με τον Κόντα να διπλασιάζει τα τέρματά τους στο 31’. Πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαντατζιάτο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Ζίτο στο 59’. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Σαλερνιτάνα ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Οντίερ τέσσερα λεπτά αργότερα. «Στην κατάσταση που βρισκόμαστε απαγορεύονται τα λάθη. Κόντρα στην Άσκολι θα δώσουμε τον πρώτο από τους τέσσερις τελικούς που έχουμε», είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Σαλερνιτάνα.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε στην έδρα της η Σαλερνιτάνα επικρατώντας με 3-1 της Λιβόρνο, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Σαλερνιτάνα αναδείχθηκε ισόπαλη στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.