Στον πρώτο γύρο: Σαν Πάουλι – Μπίλεφελντ 2-1

* Σημειώθηκε goal-goal στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Μπίλεφελντ για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε no-goal στα έξι από τα επτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Σαν Πάουλι για το πρωτάθλημα.

* Η Μπίλεφελντ αναδείχθηκε ισόπαλη στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο τη Σαν Πάουλι σε όλες τις διοργανώσεις.

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ

Στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα η Μπίλεφελντ πανηγύρισε μόλις μία νίκη, αυτή με αντίπαλο τη Μόναχο 1860 (2-1 εντός έδρας) στις 3 του μηνός. Στις υπόλοιπες δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Μπραουνσβάιγκ (3-2 εκτός έδρας), Ντιναμό Δρέσδης (2-1 εντός έδρας), Καρλσρούη (3-2 εκτός έδρας) και Ουνιόν Βερολίνου (3-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Κρόος στο 22’, προτού οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κλος. Στο 63’ ο Κράιλαχ έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού την Ουνιόν Βερολίνου, προτού ο Πόλτερ διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση επτά λεπτά πριν το τέλος των 90’.

Τέσσερις νίκες και μία ήττα είναι ο απολογισμός για το συγκρότημα του Κράμνι στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ παράλληλα σημειώθηκε goal-goal. Ματς ζωής και θανάτου χαρακτηρίζεται το σημερινό για την Μπίλεφελντ, καθώς αντιμετωπίζει τη Σαν Πάουλι με την οποία ισοβαθμούν στους 17 βαθμούς στις δύο τελευταίες θέσεις της κατάταξης. Η τελευταία εντός έδρας νίκη της Μπίλεφελντ κόντρα στη Σαν Πάουλι σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται στις 26 Σεπτεμβρίου του 2009 (1-0).

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 3-1 γνώρισε η Μπίλεφελντ από την Ουνιόν Βερολίνου, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα οχτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια της Μπίλεφελντ για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Μπίλεφελντ – Σαν Πάουλι

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ

Μετά την εντός έδρας ήττα με 1-0 που γνώρισε από την Στουτγκάρδη στις 29 Ιανουαρίου η Σαν Πάουλι πανηγύρισε δύο σερί νίκες για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα. Το συγκρότημα του Λίνεν επικράτησε των Μπραουνσβάιγκ (2-1 εκτός έδρας) και Ντιναμό Δρέσδης (2-0 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 28’ με τον Τσόι. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 59’ ο Σαχίν. Στις συνολικά 10 εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η ομάδα από το Αμβούργο για την ίδια διοργάνωση σημείωσε δύο νίκες, μία ισοπαλία και επτά ήττες (6-15 τα γκολ).

Η τελευταία φορά που η Σαν Πάουλι κατάφερε να φύγει νικήτρια από την έδρα της Μπίλεφελντ σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται πριν από περίπου 21 χρόνια (!!), και πιο συγκεκριμένα στις 20 Αυγούστου του 1996 (2-1). Εξαιρετικά αμφίβολη για τη σημερινή πολύ σημαντική αναμέτρηση στην έδρα της Μπίλεφελντ είναι η συμμετοχή του Μόλερ Νταέλι για τη Σαν Πάουλι. «Θα αντιμετωπίσουμε με μεγάλο σεβασμό την Μπίλεφελντ, η οποία τα πάει περίφημα στην έδρα της», τόνισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Σαν Πάουλι.

Προηγούμενο ματς: Η Σαν Πάουλι επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Ντιναμό Δρέσδης, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα εννέα από τα δέκα τελευταία παιχνίδια της Σαν Πάουλι για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)