ΑΛΝΤΟΣΙΒΙ

Την εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Τεμπερλέι στο γειτονικό μίνι ντέρμπι του Μπουένος Άιρες γνώρισε την περασμένη αγωνιστική η Αλντοσίβι. Δεν ήταν κατώτερη από την αντίπαλό της, υστέρησε σημαντικά στο πρώτο μέρος και βρέθηκε πίσω στο σκορ (1-0 στο 36’). Εμφανώς καλύτερη η εικόνα της στην επανάληψη, κυνήγησε με αξιώσεις την ισοφάριση, αλλά έπεσε σ’ έναν εξαιρετικό αντίπαλο γκολκίπερ. «Πληρώσαμε το κακό πρώτο μέρος, προσπαθήσαμε στο δεύτερο, αλλά δεν ήμασταν εύστοχοι στην τελική προσπάθεια», το σχόλιο του Φράνκο.

Πρώτη ήττα μετά από επτά αγωνιστικές (3-4-0) για την Αλντοσίβι, δείχνει τελείως μεταμορφωμένο πρόσωπο μετά την επανέναρξη. Παρέμεινε μακριά από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού και θέλει να ξεμπερδεύει όσο το δυνατόν γρηγορότερα με την υπόθεση παραμονή. Απόλυτη ισορροπία στις φετινές εντός έδρας εμφανίσεις της, μετρώντας απολογισμό 3-3-3. Εξέτισε ο Γκαλβάν (Αμυντικός, 17, 1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Τεμπερλέι.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εννιά απ’ τα δέκα τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Αλντοσίβι – Εστουδιάντες παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Κάντε Like στο Video και μπείτε στο διαγωνισμό για 500€

ΕΣΤΟΥΣΔΙΑΝΤΕΣ

Από την άλλη πλευρά η Εστουδιάντες χωρίς να θέλξει με την απόδοσή της επικράτησε 2-0 της Άρσεναλ Σαραντί στη Λα Πλάτα. Δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, ευτύχησε απλά να προηγηθεί στο 15’ (1-0), φλέρταρε πολύ απ’ εκεί και έπειτα με την ισοφάριση, είχε σε εξαιρετική μέρα τον τερματοφύλακα Αντουχάρ. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι, συνέχισε να είναι πίσω από τη μπάλα στα πρώτα λεπτά, εκμεταλλεύτηκε τις αμυντικές αδυναμίες της αντιπάλου και με αντεπίθεση στο 66’ διπλασίασε τα τέρματά της, για να τελειώσει εκεί το παιχνίδι. «Δεν μου άρεσε η εικόνα της ομάδας μου, δεν βγάλαμε τίποτα στον αγωνιστικό χώρο, κρατάω μόνο τη νίκη», υποστήριξε ο Βίβας.

Συμπλήρωσε τριάδα αγώνων αήττητη (2-1-0) η Εστουδιάντες, δείχνει να βρίσκει ξανά τον καλό της εαυτό και στόχος είναι να διατηρηθεί εντός πρώτης τετράδας, ώστε να πάρει το εισιτήριο για το επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες. Σε απόλυτη ισορροπία τα φετινά της εκτός έδρας αποτελέσματα, τρέχει ρεκόρ 3-3-3, τα έξι πρόσφατα εξ αυτών συνοδεύτηκαν από Goal/Goal (τα πέντε συνοδεύτηκαν και από Over 2.5).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση για την Εστουδιάντες 2-0 επί της Άρσεναλ Σαραντί.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα απ’ τα έξι πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.