Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Όλντερσοτ, η οποία μετά από τρεις σερί νίκες, απέσπασε τρεις σερί ισοπαλίες. Μετά και την εκτός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο την Μπόρχαμ (1-1), η ομάδα του Γκάρι Γουόντοκ φιλοξενήθηκε από την Σάουθπορτ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη και πάλι με το ίδιο σκορ (1-1). Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 71ο λεπτό, εν τέλει κατάφερε να ισοφαρίσει οκτώ λεπτά αργότερα, με το τέρμα του Έβανς. Αυτή ήταν και η τέταρτη φετινή ισοπαλία της Όλντερσοτ στο πρωτάθλημα, όπου και μετράει επίσης πέντε νίκες και δυο ήττες, ούσα και μέσα στην έκτη θέση της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με τις Ίστλι και Ντόβερ. Παραμένει αήττητη εντός έδρας, όπου και μετράει μετράει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Έχοντας χάσει τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με πρόβλημα στον αστράγαλο, ο Τζιμ Κέλερμαν αγωνίστηκε κόντρα στην Σάουθπορτ και αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής και σήμερα. Αμφίβολοι παραμένουν στο σημερινό παιχνίδι ο Λίαμ Μπέλαμι, με πρόβλημα στον αχίλλειο τένοντα και στον αστράγαλο, καθώς και ο Μπερνάρντ Μενσά, ο οποίος πάσχει από αμυγδαλίτιδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σάουθπορτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Όλντερσοτ – Γκέιτσχεντ παίζει στην Betshop

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε την προηγούμενη αγωνιστική η Γκέιτσχεντ, μετά και την εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Νορθ Φέριμπι. Η ομάδα του Νιλ Άσπιν φιλοξένησε την Σόλιχουλ Μορς, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Με το βαθμό που πήρε στην αναμέτρηση αυτή, έφτασε τους 17 το σύνολο και βρίσκεται στην 10η θέση, όπου και “συγκατοικεί” με την Μπόρχαμ. Κόντρα στην Όλντερσοτ θέλει να επιστρέψει και πάλι στις νίκες, μετά από δυο αγωνιστικές. Δυο νίκες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Ο Αγιάλα παραμένει εκτός δράσης, καθώς έχει σπασμένο πόδι, ενώ εκτός είναι και ο Φάιφιλντ, που ταλαιπωρείται από τενοντίτιδα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Σόλιχουλ Μορς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.