Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

*Η αναμέτρηση ήταν προγραμματισμένη για την Κυριακή, ωστόσο θα διεξαχθεί εν τέλει σήμερα, καθώς δεν υπήρχαν αεροπορικά εισιτήρια για την Κυριακή, για να ταξιδέψει η ομάδα του Ιάλυσου στην Αθήνα.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ

Δεν κατάφερε να κάνει το 2×2 ο Άγιος Ιερόθεος, ο οποίος μετά το “διπλό” επί της Τρίγλια Ραφήνας (0-1), γνώρισε την πρώτη του ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη φιλοξενήθηκε από τον Ιωνικό, από τον οποίο και ηττήθηκε με σκορ 2-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο μέρος, ο Άγιος Ιερόθεος κατάφερε να ισοφαρίσει με το τέρμα του Θανόπουλου στο 65′. Ενώ τα πράγματα έδειχναν να γίνονται πιο εύκολα, λίγα λεπτά αργότερα, όταν και απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, εν τέλει δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την κατάσταση αυτή, καθώς δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, χάνοντας και το παιχνίδι. Πλέον, η ομάδα του Περιστερίου κοιτάζει το σημερινό παιχνίδι με τον Ιάλυσο, με τον κόουτς Χατζηαλέξη να μην δείχνει κάποιο φόβο στο σημερινό παιχνίδι, καθώς έχει ως αβαντάζ την έδρα και το αξιόλογο έμψυχο δυναμικό. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Περιστεριώτες θα υποδεχθούν τους αντιπάλους τους χωρίς απουσίες, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, αφού δεν υπάρχουν τιμωρίες ή τραυματισμοί.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τον Ιωνικό για το Πρωτάθλημα.

ΙΑΛΥΣΟΣ

Τους πρώτους του βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα πήρε ο Ιάλυσος, ο οποίος μετά την εκτός έδρας ήττα από την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (2-0), κατάφερε να πανηγυρίσει και την πρώτο του νίκη. Η ομάδα του Γιώργου Σάββενα φιλοξένησε τον Εθνικό Πειραιά, κόντρα στον οποίο πήρε τη νίκη με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25′ με το τέρμα του Δελαπόρτα, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο ξεκίνημα της επανάληψης. Εν τέλει όμως, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Ρεκλείτη στο 65ο λεπτό. Αυτή η νίκη ανέβασε την ψυχολογία των παικτών του Ιάλυσου, που θέλουν ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα στο σημερινό παιχνίδι στην έδρα του Αγίου Ιερόθεου. Μεσοβδόμαδα, η διοίκηση του Ιάλυσου ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας της με τους ποδοσφαιριστές Γιώργο Τσόφλιο και Γιώργο Γούλα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Εθνικού Πειραιώς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)