Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Έψαχνε καιρό το πρώτο της διπλό στο φετινό πρωτάθλημα και το βρήκε στην έδρα της Τσάρλτον, στο άτυπο λονδρέζικο ντέρμπι. Επιβεβαίωσε εκ νέου την πεποίθηση πως τα πηγαίνει καλύτερα μέχρι τώρα μακριά από την έδρα της, καθώς παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ νωρίς-νωρίς, εντούτοις δεν παράτησε στιγμή το παιχνίδι και με δύο τέρματα στα τελευταία 12 λεπτά της αναμέτρησης, κατάφερε να ανατρέψει το σκορ.

Το τελευταίο χρονικό διάστημα δείχνει να έχει βρει ρυθμό επιθετικά και σκοράρει με σχετική ευκολία, πράγμα που την έχει βοηθήσει να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις. Όλα της τα φετινά εντός έδρας παιχνίδια συνοδεύτηκαν από Over 2,5 γκολ, ενώ η ίδια σκόραρε τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία 3 παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Ο προπονητής Νιλ Άρντλεϊ πρέπει να καταστρώσει τα πλάνα του χωρίς τον βασικότατο γκολκίπερ Ράιαν Κλαρκ, ο οποίος την Τετάρτη έλυσε το συμβόλαιό του με την ομάδα κοινή συναινέσει, αποφασίζοντας να συνεχίσει στην Ίστλιχ.

Έτσι, η Γουίμπλεντον, τουλάχιστον ως την επόμενη μεταγραφή περίοδο θα αγωνίζεται με τον Σι κάτω από τα δοκάρια της, ο οποίος εντυπωσίασε στο τελευταίο παιχνίδι. Από κει και πέρα, αμφίβολος δίνεται ο καλός μέσος Ριβς, ενώ δεδομένα εκτός θα παραμείνει εκ νέου ο στόπερ Φράνκομπ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στην Τσάρλτον.

Στατιστικό: Στα 4 φετινά της εντός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα σημειώθηκαν Over 2,5 γκολ (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε).

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Οι τελευταίες της εμφανίσεις έχουν δημιουργήσει ανησυχία και προβληματισμό αφού βρίσκεται πλέον εντός της επικίνδυνης ζώνης, μετρώντας 7 βαθμούς και δίνεται πρώτο φαβορί για υποβιβασμό από τις στοιχηματικές ιστοσελίδες. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της γνώρισε νέα ήττα, αυτή τη φορά με 1-0 εντός έδρας από τη Σκάνθορπ, με γκολ που δέχθηκε στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά παρά την πρωτοβουλία που είχε, δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στα τελευταία της 8/9 εκτός έδρας στο πρωτάθλημα έχει δεχθεί τουλάχιστον 2 γκολ, ενώ στα ίδια παιχνίδια, σημειώθηκαν Over 2,5 γκολ. Ο κόουτς Μίκι Μέλον, πάντως, δεν παρέλειψε να εκφραστεί με σιγουριά για την ομάδα του λέγοντας: «Ασφαλώς και σεβόμαστε τη Γουίμπλεντον, αλλά αν εμείς είμαστε αυτοί που πρέπει, τότε δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα και πιστεύω μπορούμε να φύγουμε με το διπλό».

Μοναδική απουσία για τον έμπειρο προπονητή αποτελεί ο αμυντικός Ντίγκαν, ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες. Αντιθέτως, ο αρχηγός Ελ-Αμπντ επιστρέφει από τιμωρία, ενώ το ίδιο ισχύει και για τον επιθετικό και τον μπακ Ρίλεϊ, οι οποίοι αντιμετώπισαν τραυματισμούς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με σκορ 1-0 από τη Σκάνθορπ.

Στατιστικό: Στα τελευταία της 8/9 εκτός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα σημειώθηκαν Over 2,5 γκολ.