19η αγωνιστική

*Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 5 από τις 6 αναμετρήσεις στην ιστορία μεταξύ των δύο ομάδων.

*Σε 6 αναμετρήσεις στη μεταξύ τους ιστορία η φιλοξενούμενη ομάδα δεν έχει επικρατήσει ποτέ, με τις 5 από αυτές να ολοκληρώνονται με νίκη των γηπεδούχων.

ΖΟΥΛΤΕ ΒΑΡΕΓΚΕΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Κλαμπ Μπριζ, την προηγούμενη αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και κυριάρχησαν καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με το 1-0 στο 13′ να κάνει ακόμη ευκολότερο το έργο τους. Η Ζούλτε Βάρεγκεμ δεν κατάφερε να αντιδράσει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και δεχόμενη άλλα δύο γκολ στο 2ο ημίχρονο γνώρισε μοιραία την ήττα με 3-0.

Ήταν η 2η συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα, έχοντας δεχτεί από 3 γκολ και στις δύο. Βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -2 από τη σωτηρία. Μετράει 2 νίκες σε 9 εντός έδρας αγώνες της για το πρωτάθλημα. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 8 από τις 9 εντός έδρας αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

Εκτός παραμένουν οι Φαν Άκεν (1 συμμ.), Σέρμο (9 συμμ.)και Σισακό (12 συμμ./2 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-0 από την Κλαμπ Μπριζ.

Ζούλτε Βάρεγκεμ Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην betshop)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΟΥΝΙΟΝ ΣΕΝΤ-ΓΚΙΛΟΥΑΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Μαλίν, την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν πολύ καλύτερη των φιλοξενούμενων στο 1ο ημίχρονο και δίκαια προηγήθηκε με 1-0 στο 35′. Στο 2ο ημίχρονο η Μαλίν πήρε τον έλεγχο, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά δέχτηκε το 2-0 κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, 55ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Σεντ-Γκιλουάζ κλείστηκε στα καρέ της για να εξασφαλίσει το αποτέλεσμα και το κατάφερε, με το 2-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Ήταν η 2η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, στο +4 από τη 2η Κλαμπ Μπριζ, διαθέτοντας την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος, με 45 γκολ ενεργητικό σε 18 αγώνες. Μετράει 5 συνεχόμενες εκτός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα. Έχει σκοράρει και στα 9 εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Αμφίβολος ο Λίνεν (10 συμμ.). Τιμωρημένος ο Φαν ντερ Χέιντεν (17 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Μαλίν.