*GG στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

Χόλσταϊν Κίελ – Μπόχουμ στην Betshop

ΧΟΛΣΤΑΪΝ ΚΙΕΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις αγωνιστικές μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα ήταν πολλές για την Χόλσταϊν Κίελ (0-3-1), την προηγούμενη βδομάδα εκμεταλλεύτηκε το ντεφορμάρισμα του Αννόβερου επικρατώντας εκτός έδρας με 3-0, φτάνοντας παράλληλα τους 16 βαθμούς που την κατατάσσουν στην 4η θέση και το -1 από τη σημερινή αντίπαλό της.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο η Χόλσταϊν Κίελ ισορρόπησε την αναμέτρηση και εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησε. “Η Μπόχουμ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, διαθέτει κάποιους ποιοτικούς ποδοσφαιριστές. Και οι δύο ομάδες δεν άλλαξαν πολλά πράγματα στο ρόστερ τους το καλοκαίρι, περιμένω μία δυνατή μάχη”, είπε ο προπονητής Βέρνερ.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 του Αννόβερου. Οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα μέσα σε τέσσερα λεπτά με Μέλινγκ (56′ πεν.), Κάιζερ (57′) και Σέρα (60′). Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Φαλέ στο 71′.

ΧΟΛΣΤΑΪΝ ΚΙΕΛ Στατιστικά

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Ρυθμιστής εμπορικής επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΜΠΟΧΟΥΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέσσερις νίκες σε πέντε αγωνιστικές πανηγύρισε η Μπόχουμ σκαρφαλώνοντας στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο -1 από την Γκρόιτερ Φιρτ. Μετά την διακοπή του πρωταθλήματος επικράτησε των Αμβούργου (3-1 εκτός) και Φορτούνα Ντίσελντορφ (5-0 εντός) στρέφοντας όλα τα φώτα πάνω του.

Σήμερα θα έχει δύσκολο έργο στην έδρα της Χόλσταϊν Κίελ, θα πρέπει να γυρίσουμε 18 χρόνια πίσω για να βρούμε το τελευταίο “διπλό” που πανηγύρισε για το Κύπελλο Γερμανίας (2-1). Στις τρεις μεταξύ τους αναμετρήσεις που ακολούθησαν στο “Holstein-Stadion” σημείωσε μία ισοπαλία και δύο ήττες. “Θα προσπαθήσουμε και πάλι να αναγκάσουμε την αντίπαλό μας σε λάθη, δεν μπορούμε να δώσουμε πολύ χώρο στη Χόλσταϊν Κίελ”, είπε ο προπονητής Ρέις.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 5-0 της Φορτούνα Ντίσελντορφ. Τα γκολ πέτυχαν οι Μπλουμ (6′ πεν.), Τέσε (58′), Ζούλι (72′, 74′) και Πάντοβιτς (90+2′). Οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο μόλις από το 5′, λόγω αποβολής του Πέτερσον.