*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χιμπέρνιαν-Λίβινγκστον 2-3.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Λίβινγκστον-Χιμπέρνιαν 0-1.

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ρος Κάουντι με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σιμς στο 42’ και το 1-1 ο Μαολίντα στο 53’. Το 1-2 πέτυχε ο Λα Φοντρέ στο 77’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντάντα στο 90+8’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Χιμπέρνιαν. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της και κατάφερε να το ανατρέψει. Παρ’ όλα αυτά στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, πετυχαίνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

Η αποτυχία της να φύγει με νίκη από την έδρα της Ρος Κάουντι σε συνδυασμό με τη νίκη της Νταντί, την έριξε από την εξάδα και πλέον δίνει μάχη για να βρεθεί ξανά σε αυτή, όντας στο -1. Δεν είναι ιδιαίτερα πειστική στις αναμετρήσεις της, κυρίως στα μετόπισθεν, αφού δέχεται μονίμως και με τεράστια ευκολία γκολ. Από την άλλη είναι άκρως αποτελεσματική επιθετικά, βρίσκει δίχτυα με άνεση κόντρα σε κάθε αντίπαλο, αν και αυτό δεν της είναι πάντα αρκετό ώστε να αποσπάσει όσα επιθυμητά αποτελέσματα ιδανικά θα ήθελε.

Χιμπέρνιαν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΒΙΝΓΚΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σέλτικ με σκορ 4-2, στα πλαίσια του κυπέλλου. Το 1-0 ο Μαέντα στο 7’ και το 1-1 ο Μακκάι στο 12’. Το 2-1 πέτυχε ο Μαέντα στο 22’ και το 2-2 ο Γένγκι στο 54’. Το 3-2 έκανε ο Μαέντα στο 86’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φουρουχάσι στο 90+5’.

Πάλεψε η Λίβινγκστον, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την υπέρβαση κόντρα στη Σέλτικ. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ σε δύο περιπτώσεις στο πρώτο ημίχρονο, όμως βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα. Στα τελευταία λεπτά υπέκυψε και πάλι στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη δύο ακόμη τέρματα, τα οποία έκριναν την πρόκριση.

Αποκλεισμός και από τη συνέχεια του κυπέλλου, όμως δεν αναμένεται αυτό να της ρίξει ιδιαίτερα την ψυχολογία, καθώς πάλεψε απέναντι σε έναν κατά πολύ πιο ισχυρό αντίπαλο. Ανεβασμένη τελευταία, παραμένει όμως χωρίς νίκη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της, έχοντας πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν. Άκρως θετικό το γεγονός ότι βρίσκει δίχτυα με συνέπεια αυτή την περίοδο, αν και αυτό δεν της είναι σε καμία περίπτωση αρκετό ώστε να «καλύψει» τις αμυντικές της αστάθειες, αποσπώντας παραπάνω θετικά αποτελέσματα.