*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χαρτς-Σέλτικ 1-4.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σέλτικ-Χαρτς 0-2.

ΧΑΡΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μαρκόντες στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σάνκλαντ με πέναλτι στο 45+2’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Χαρτς. Πιέστηκε έντονα και έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν το ημίωρο, όμως στη συνέχεια βρήκε τρόπο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν έντονα, παρ’ όλα αυτά παρέμεινε σταθερή στα μετόπισθεν και κατάφερε να τους κρατήσει μακριά από την εστία της.

Μια ακόμα δύσκολη αναμέτρηση είναι προ των πυλών, καθώς φιλοξενεί τη Σέλτικ. Θέλει να πραγματοποιήσει μια καλύτερη εμφάνιση, επιστρέφοντας ιδανικά στις νίκες, αν και το έργο της αναμένεται αρκετά δύσκολο. Κακή αμυντικά, βγάζει πολλές αστάθειες και υποκύπτει εύκολα αν βρεθεί υπό έντονη πίεση, ενώ παράλληλα αν και συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, δυσκολεύτηκε αρκετά στα τελευταία δύο παιχνίδια της κόντρα σε Ρέιντζερς (5-0) και Χιμπέρνιαν (1-1).

Χαρτς Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νταντί με σκορ 7-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βίκερς στο 7’ και το 2-0 ο Άιντα στο 18’. Το 3-0 πέτυχε ο Ο’Ρίλεϊ στο 22’ και το 4-0 ο Μαέντα στο 30’. Το 5-0 έκανε ο Τέιλορ στο 36’ και το 6-0 ο ΜακΓκρέγκορ στο 45+7’. Το 7-0 πέτυχε ο Κέλι στο 63’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέλον στο 84’.

Εμφάνιση που θύμισε τη Σέλτικ από τα «παλιά» πραγματοποίησε απέναντι στη Νταντί. Επέβαλλε το ρυθμό της από νωρίς, πίεσε έντονα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, όμως στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ.

Την ευκαιρία να «πατήσει» ξανά κορυφή έχει, ύστερα από το στραβοπάτημα της Ρέιντζερς. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα και φάνηκε στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της να βρίσκει τον παλιό καλό της εαυτό. Φυσικά δεν θα είναι εύκολο το έργο της, όμως αναμένεται να μπει δυνατά στο ματς, επιβάλλοντας όσο το δυνατόν γρηγορότερα το ρυθμό της, ψάχνοντας παράλληλα το γκολ που θα της «λύσει» τα πόδια και θα τη φέρει ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο της.