*21η αγωνιστική

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Και το δεύτερο παιχνίδι της Χάρτλπουλ με τον Γκρέιαμ Λι στον πάγκο της κατέληξε με νίκη, αφού κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Ροτσντέιλ. Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, πρώτη στο γήπεδό της, έπειτα από τρεις αγώνες που είχε παίξει εκεί, στους οποίους δεν τα είχε καταφέρει, δείχνοντας να βρίσκεται σε ανοδική πορεία.

Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση, απέχοντας αρκετά πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -5 για την ακρίβεια, απ’ ότι είναι στην ζώνη του υποβιβασμού, στο +11 συγκεκριμένα.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο μεσοεπιθετικός Μπάρεϊ, που βρίσκεται στην ομάδα από την οποία είναι δανεικός, στην Μίλγουολ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Χάρτλπουλ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ροτσντέιλ, με ανατροπή μάλιστα, αφού βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Αντριους στο 55’. Αλλά ισοφάρισε με τον Κάλεν στο 64’, ενώ έχασε με τέρμα του Σέλτον στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Χάρτλπουλ Στατιστικά

*Εχει 4/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Εχει τέσσερα σερί over 2,5 εντός έδρας, 8/14 συνολικά, 6/10 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκάνθορπ, εν αντιθέσει με τη σημερινή της αντίπαλο, συνεχίζει να ψάχνει την πρώτη της νίκη μετά την πρόσληψη νέου τεχνικού, με τον Κιθ Χιλ στον πάγκο της. Αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Στίβενεϊτζ, με τρεις σερί ισοπαλίες, τέσσερις στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει. Αλλά και μακριά από το γήπεδο της δεν έχει νίκη, με εφτά ήττες σε 12 παιχνίδια.

Είναι ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, όμως είναι σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο -1 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.

Μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζει είναι ο τραυματισμός του μέσου Κένιον που θα μείνει εκτός για περίπου τρεις με τέσσερις εβδομάδες.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σκάνθορπ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Στίβενεϊτζ, σε έναν ισορροπημένο αγώνα, με τα γκολ να επιτυγχάνονται νωρίς, αφού βρέθηκε να χάνει από γκολ του Νόρις στο έκτο λεπτό, ισοφαρίζοντας με τον Χίπολαϊτ στο 16’, χωρίς να αλλάξει κάτι άλλο ως το τέλος της αναμέτρησης.