12η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 2/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σουόνσι, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μάνινγκ στο 61’ και το 2-0 ο Καντλ στο 64’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Πιρόε στο 85’.

Τέταρτη σερί ήττα για τη Χαλ, με μία ακόμα κακή εμφάνιση. Μέτριο πρώτο μέρος, δεν ήταν σχεδόν καθόλου δημιουργική και δεν απείλησε την αντίπαλη εστία, όμως αμυντικά ήταν σταθερή και κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν, με τους γηπεδούχους να αυξάνουν την πίεσή τους, με αποτέλεσμα να υποκύψει πολύ πιο εύκολα σε αυτή.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από το σερί ηττών που «έτρεξε» μέχρι τη διακοπή των εθνικών ομάδων. Είναι εμφανές πως έχει πολλά προβλήματα στο αμυντικό της κομμάτι, τα οποία γίνονται εύκολα εκμεταλλεύσιμα και τη κοστίζουν. Παράλληλα δεν μπορεί φυσικά να είναι ευχαριστημένος ο Σότα Αρβελάτζε με την εικόνα που έχει η ομάδα του μεσοεπιθετικά, αφού περνάει μια περίοδο δυστοκίας, μετρώντας τρία συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Με αρκετά ερωτηματικά η βασική της εντεκάδα, καθώς μερικοί από τους παίκτες που κλήθηκαν στις εθνικές ομάδες επέστρεψαν μόλις μία μέρα πριν το ματς και η συμμετοχή τους κρίνεται αμφίβολη και ανάλογη με την κατάσταση στην οποία θα βρίσκονται πριν την έναρξη του αγώνα. Σίγουρα εκτός αποστολής θα παραμείνουν οι Τετέχ, Σανταμιάγες, Φλέμινγκ, Κόβιλ, Τραορέ, Βέιλ και Εμ’Χαντ, οι οποίοι είναι τραυματίες. Αρκετά πιθανό το να κάνει ντεμπούτο ο μέσος Σίνικ, καθώς επέστρεψε στις προπονήσεις κατά τη διάρκεια της διακοπής.

Χαλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΟΥΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μόρις στο 58’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μπούρκε στο 67’.

Άμεση επιστροφή στις νίκες για τη Λούτον που ξεπέρασε το εμπόδιο της Μπλάκμπερν. Είχε τον έλεγχο στο ματς, ήταν δημιουργική και κατάφερε να απειλήσει αρκετές φορές την αντίπαλη εστία, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ στην επανάληψη και διπλασιάζοντας τα τέρματά της στη συνέχεια. Αμυντικά ήταν σταθερή, απομάκρυνε τους ελάχιστους κινδύνους των φιλοξενούμενων και επωφελήθηκε από την αστοχία τους, διατηρώντας το μηδέν παθητικό ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές.

Να χτίσει πάνω στο νικηφόρο αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής θέλει ιδανικά, περνώντας από την έδρα της Χαλ. Γνωρίζει πως δεν θα έχει καθόλου εύκολο έργο, το αναγνώρισε και ο προπονητής της Νέιθαν Τζόουνς στη συνέντευξη τύπου που έδωσε, λέγοντας πως “Αντιμετωπίζουμε μια ομάδα η οποία έχει ξοδέψει αρκετά χρήματα τη φετινή σεζόν και έχει τον πρώτο σκόρερ της κατηγορίας (Εστουπινάν), γι’ αυτό δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να την υποτιμήσουμε”. Βρήκε ρυθμό μεσοεπιθετικά στις τελευταίες αγωνιστικές πριν τη διακοπή, όμως δεν κατάφερε να περιορίσει ιδιαίτερα τις αμυντικές της αστάθειες, με αποτέλεσμα να το πληρώσει σε αρκετές περιπτώσεις. Μη διαθέσιμοι για το σημερινό ματς οι Μπανζού και Σι, καθώς δεν έχουν ξεπεράσει ακόμα τα προβλήματα τραυματισμών που τους ταλαιπωρούν.