*17η αγωνιστική

*Η Χάιντενχαϊμ πανηγύρισε τέσσερις νίκες στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (μία ισοπαλία).

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-3) της Σαντχάουζεν. Οι Σίρσλεμπεν (31′), Κλάιντινστ (40′) και Κούλβετερ (48′) έκαναν το 0-3, μείωσε ο Παπελά στο 50′. Στο 73′ ο Σέσα έκανε το 4-1 για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Κ. Κινσόμπι (76′) και Έσβαϊν (80′).

Η Χάιντενχαϊμ εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το μομέντουμ από την σπουδαία επικράτηση επί της Πάντερμπορν (3-0 εντός), πανηγυρίζοντας το “τρίποντο” στην έδρα της Σαντχάουζεν (4-3) μεσοβδόμαδα. Φάνηκε τυχερή στο πρώτο ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι, καταφέρνοντας να κάνει γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε στη διάρκεια της αναμέτρησης.

Παραμένει αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές με απολογισμό 3-1-0, στις τρεις πέτυχε τουλάχιστον από τρία γκολ (σύνολο δέκα). Η Χάιντενχαϊμ γνώρισε την ήττα στις πέντε πρώτες αναμετρήσεις με τη Ρέγκενσμπουργκ στη δεύτερη κατηγορία, ωστόσο συγκέντρωσε 13 βαθμούς στις πέντε τελευταίες με διαφορά γκολ 12-1!

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΡΕΓΚΕΝΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Μπράουνσβαϊγκ. Ο Μακρίδης άνοιξε το σκορ στο 11′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Λάουμπερμπαχ τέσσερα λεπτά αργότερα.

Συνολικά πιο κινητική παρουσιάστηκε η Ρέγκενσμπουργκ στην αναμέτρηση με την Μπραουνσβάιγκ μεσοβδόμαδα, τελικά οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο “Jahnstadion Regensburg” (1-1). Στο πρώτο ημίχρονο είχε δοκάρι, δεν δέχτηκε πίεση σε κανένα σημείο του δευτέρου χωρίς, ωστόσο, να καταφέρνει κάτι περισσότερο.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στο Νοέμβριο 2019 για να βρούμε την τελευταία νίκη της Ρέγκενσμπουργκ επί της Χάιντενχαϊμ (3-1 εντός). “Θα δώσουμε τον καλύτερο εαυτό μας, μας έχει μείνει πικρή γεύση από τις δύο τελευταίες αναμετρήσεις. Αξίζαμε περισσότερους βαθμούς από αυτά”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Σελιμπέγκοβιτς.