*Ρεβάνς για τον 3ο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στην πρώτη αναμέτρηση: Σέπσι – Τζουργκάρντεν 1-3

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού ΑΠΟΕΛ – Κιζιλζάρ.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σουηδία, 269)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με τη Βάρναμο.

Σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης απέκτησε την προηγούμενη βδομάδα η Τζουργκάρντεν, επικρατώντας εκτός έδρας με 3-1 της Σέπσι. Δέχτηκε πίεση στο ξεκίνημα της αναμέτρηση, προτού σκοράρει δύο φορές μέσα σε πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Πολυτιμότερος ποδοσφαιριστής της αναδείχθηκε ο Ασορό που πέτυχε δύο γκολ (31′, 53′) φτάνοντας συνολικά τα επτά σε 18 συμμετοχές στη σεζόν.

Εννέα αναμετρήσεις κράτησε το νικηφόρο σερί της Τζουργκάρντεν που αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ στην έδρα της Βάρναμο την Κυριακή. Σε συνδυασμό με την επιβλητική νίκη της Χάκεν, υποχώρησε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 34 βαθμούς (-1 από Χάκεν, +1 από Χάμαρμπι). Την Κυριακή (14/8) υποδέχεται την Κάλμαρ.

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΕΠΣΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ρουμανία, 307)

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με την Αράντ. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα στο 79′.

Σε ένα ποδοσφαιρικό θαύμα ελπίζει η Σέπσι για ανατροπή των δεδομένων στο ζευγάρι με την Τζουργκάρντεν. Είχε τις ευκαιρίες της στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση στη Ρουμανία τις οποίες και δεν μετουσίωσε σε γκολ, την επηρέασαν σημαντικά τα δύο κολλητά γκολ που δέχτηκε πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

“Ήμασταν απερίσκεπτοι, είναι κρίμα. Θα πάμε στην έδρα της Τζουργκάρντεν για τη νίκη, δεν έχουμε να χάσουμε κάτι”, ανέφερε ο προπονητής Μπεργκόντι. Την Κυριακή (14/8) η Σέπσι φιλοξενείται στην έδρα της Βολουντάρι για την 5η αγωνιστική.