*3η αγωνιστική των πλέι οφ του Απερτούρα

*Στην κανονική διάρκεια: Μπογιακά Τσίκο – Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν 2-0

*NG & under 2,5 στα τέσσερα τελευταία Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν – Μπογιακά Τσίκο.

ΜΠΟΓΙΑΚΑ ΤΣΙΚΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Μιγιονάριος. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Κάστρο στο 37′. Οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε πέναλτι του Μοσκέρα (62′) κι αγωνίζονταν με δέκα από το 45+4′ (Μπαλάντα).

Χωρίς νίκη παραμένει η Μπογιακά Τσίκο σε οχτώ αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο σημείωσε έξι ισοπαλίες. Την Κυριακή επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Μιγιονάριος γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Δημιούργησε καλές ευκαιρίες για να σκοράρει, καθοριστική στιγμή το χαμένο πέναλτι του Μοσκέρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 13 Σεπτεμβρίου για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας ήττα της Μπογιακά Τσίκο από την Μπογκοτά (2-0). Έκτοτε σημείωσε δέκα νίκες και εννέα ισοπαλίες (σ.σ. κράτησε το μηδέν στις έντεκα). Επικράτησε στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε την Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν (3-0 διαφορά γκολ).

ΜΠΟΓΙΑΚΑ ΤΣΙΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*Δεν σκόραρε στα 4/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΜΕΝΤΕΓΙΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Αμέρικα ντε Κάλι. Τα γκολ πέτυχαν οι Ράμος (79′) και Μπάριος (90+2′). Με δέκα έμειναν οι φιλοξενούμενοι στο 73′ (Κανταβίντ).

Δεν κατάφερε να βάλει δύσκολα στον αντίπαλο τερματοφύλακα, την ετοιμότητα του οποίου δοκίμασε μόλις σε δύο περιπτώσεις. Η πλάστιγγα έγειρε οριστικά υπέρ της Αμέρικα ντε Κάλι όταν έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στο 73′. Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν μετά από πέντε αναμετρήσεις (3-2-0).

Μακριά από το σπίτι της γνώρισε τρεις ήττες στις τέσσερις τελευταίες, διάστημα στο οποίο επικράτησε της Ατλέτικο Χούιλα (3-2). Στις οχτώ τελευταίες αναμετρήσεις με την Μπογιακά Τσίκο πανηγύρισε πέντε νίκες (μία ισοπαλία), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.