*1η αγωνιστική

*G/G και over 2,5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς:Η Τσέστερφιλντ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Μπρίστολ Ρόβερς με δύο γκολ του Μαρκίς (50’, 69’).

Η Τσέστερφιλντ πέρυσι έφτασε ένα βήμα πριν την άνοδο, αλλά δεν τα κατάφερε στα πέναλτι και έμεινε στην ίδια κατηγορία, χάνοντας από την Νοτς Κάουντι. Αυτός είναι ένας από τους λόγους που θεωρείται το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Βέβαια ενώ ξεκίνησε εντυπωσιακά στα φιλικά, με 14 γκολ (!) στα δύο πρώτα παιχνίδια της, στη συνέχεια ήρθαν κάποιες ήττες, ίσως και για καλό, ώστε να την προσγειώσουν.

Απέκτησε και τον μέσο Γιάκομπς, αλλά δύσκολα θα είναι έτοιμος απόψε.

Τσέστερφιλντ

*4/7 over 2,5 στα φιλικά παιχνίδια της.

*4/7 N/G στα φιλικά παιχνίδια της.

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Φάρνμπορο, αν και βρέθηκε να χάνει από γκολ του Γιανγκ στο 25’. Ισοφάρισε με τον Πράιορ στο 27’ και προηγήθηκε με τον Κουλ στο 37’, αλλά ο Κάλεν στο 57ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Ντορκινγκ, πέρυσι στην παρθενική της σεζόν σε αυτή την κατηγορία, τα πήγε μέτρια, αφού σώθηκε σχετικά εύκολα, αλλά τερμάτισε χαμηλά, στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στα φιλικά που έπαιξε ως τώρα, όλα με ομάδες χαμηλότερης κατηγορίας, παρέμεινε αήττητη, αν και έχει τρεις ισοπαλίες σε έξι αναμετρήσεις, με όλα τα παιχνίδια της να έχουν πολλά γκολ!

O ιδιοκτήτης, πρόεδρος, προπονητής της ομάδας, Μαρκ Γουάιτ, παραδέχτηκε πως έκανε λάθος σχεδιασμό στην περίοδο προετοιμασίας! Όπως τόνισε δεν θεωρεί έτοιμη την ομάδα του για απόψε, αλλά θα τα δώσουν όλα για ένα θετικό αποτέλεσμα.