*Αγώνας εξ αναβολής

*Η Γκέιτσχεντ κέρδισε τα δύο πρώτα μεταξύ τους παιχνίδια την περίοδο 2018-19, με την Τσέστερφιλντ να κερδίζει τα δύο επόμενα, την περίοδο 2022-23.

Δείτε τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Γουότφορντ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Κουίγκλι στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης. Δεν άντεξε ως το τέλος, δεχόμενη την ισοφάριση από τον Ράγιοβιτς στο 76’ και ένα δεύτερο γκολ από τον Ντέλε-Μπασίρου στο 90’.

Η Τσέστερφιλντ πλησίασε πολύ κοντά στο να στείλει τον αγώνα της για το κύπελλο με την Γουότφορντ, σε επαναληπτικό στην έδρα της, αλλά δέχθηκε ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό και αποκλείστηκε από την ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Στο γήπεδό της πάντως έχει σχεδόν το απόλυτο, δηλαδή 15/16 νίκες στις φετινές της αναμετρήσεις εκεί, χωρίς καμία ήττα φυσικά, με τις 14 σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια εκεί! Άλλωστε από τις πέντε φετινές της γκέλες στο πρωτάθλημα, οι τρεις ήττες και η μία ισοπαλία έχουν έρθει μακριά από την έδρα της.

Εχει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, μοιάζει μακράν η καλύτερη ομάδα της και είναι το “καυτό” φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου και της απευθείας ανόδου. Είναι πάντα πρωτοπόρος, στο +6 από την δεύτερη θέση, αλλά και τρεις αγώνες λιγότερους.

Τσέστερφιλντ Στατιστικά

*12/16 over 2,5 εντός έδρας

*12/16 G/G εντός έδρας

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Γιορκ, με δύο γκολ που δέχθηκε στις αρχές κάθε ημιχρόνου, από τους Ντέιβις (4’), Ακινιέμι (58’).

Η Γκέιτσχεντ δεν κατάφερε να κερδίσει και εκτός έδρας την Γιορκ, χάνοντας με 2-0, με αποτέλεσμα να πάρει ένα βαθμό από τα δύο παιχνίδια της με την ίδια αντίπαλο στο εορταστικό πρόγραμμα. Αυτή μάλιστα ήταν η δεύτερη ήττα της στα πέντε τελευταία παιχνίδια, αλλά πρώτη μακριά από την έδρα της, έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες νίκες εκτός.

Γενικώς είναι λίγο αλλοπρόσαλλη ως ομάδα, ικανή για το καλύτερο και για το χειρότερο, αν και εκτιμάται πολύ από τις στοιχηματικές ιστοσελίδες. Πάντως ως τώρα της κοστίζει η απώλεια κάποιων καλών δανεικών που κλήθηκαν πίσω από την ομάδα τους, αλλά και η πώληση του δεύτερου σκόρερ της στους Μίλτον Κέινς Ντονς, εκεί που πήγε και ο πρώην προπονητής της.

Αυτή ακριβώς η συμπεριφορά της την έχει εκτός πρώτη επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off.