*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σριούσμπερι-Τσάρλτον 0-0.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κέμπριτζ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γουίκαμ στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπόνι στο 50’.

Καλή εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Τσάρλτον. Επέβαλλε το ρυθμό της στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη μπήκε νωθρά, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ της ισοφάρισης, με το σκορ να μένει απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της θέλει, αφήνοντας μια καλή εμφάνιση στη τελευταία εντός έδρας αγωνιστική της φετινής σεζόν. Είναι μαχητική, το απέδειξε σε πολλές από τις αναμετρήσεις της το τελευταίο διάστημα και μετράει δεκατρία ματς αήττητη, ανεξαρτήτως έδρας. Σταθερή στο σκοράρισμα, όμως άλλο τόσο ασταθής είναι στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα αυτό να της καθυστέρησε αρκετά την επίτευξη του στόχου της παραμονής.

Τσάρλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπόλτον με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ουντό στο 21’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ζερόμ στο 40’. Το 1-2 πέτυχε ο Σίπλεϊ στο 43’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαγκόμα στο 71’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικός βαθμός για τη Σριούσμπερι. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο. Στη συνέχεια δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε στην επανάληψη, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται ύστερα από το θετικό αποτέλεσμα που απέσπασε μεσοβδόμαδα, έχοντας ως στόχο αρχικά να μην ηττηθεί. Γνωρίζει πως με νίκη σήμερα βάζει τέλος στις όποιες πιθανότητες υπάρχουν για υποβιβασμό, αφού θα αποκτήσει διαφορά ασφαλείας από τις ομάδες που βρίσκονται εντός της επικίνδυνης ζώνης. Δεν θα είναι εύκολο το έργο της, καθώς οι γηπεδούχοι αποτελούν κίνδυνο μεσοεπιθετικά, την ώρα που εκείνοι έχει δείξει πως δεν είναι σε καμία περίπτωση σταθερή στα μετόπισθεν.