* 15η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ασταμάτητη η Τραμπζονσπόρ, την περασμένη Κυριακή πέτυχε 7η διαδοχική νίκη και παρότι μόλις μπήκαμε στο Δεκέμβρη είναι ήδη “αγκαλιά” με το πρωτάθλημα! Ήταν και πάλι πολύ αποτελεσματική στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Καραγκιουμρούκ, εκμεταλλεύτηκε τους χώρους και πήρε μία σχετικά εύκολη νίκη.

Είχε προηγηθεί το άνετο 3-0 επί της Γκαζιαντέπ στην Τραπεζούντα και το δραματικό διπλό στην έδρα της Μπεσίκτας με ανατροπή και γκολ στο 96’! Παραμένει αήττητη (11-3-0) και αύξησε τη διαφορά από τους διώκτες της στο +10! Στο +12 από τη Φενέρ, στο +14 από τη Γαλατασαράι! Έχει την καλύτερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα στην Super Lig και δε φαίνεται ποια ομάδα μπορεί να την πλησιάσει.

Επιστρέφουν και οι τραυματίες και το ρόστερ του Αβτσί είναι υπερπλήρες, μπήκε στην αποστολή του τελευταίου παιχνιδιού ο Μπακασέτας, αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε. Μοναδικός σημαντικός απών σήμερα ο Ζερβινιό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Καραγκιουμρούκ. Στο 17’ ο Τζανίνι άνοιξε το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Στο τέλος του ημιχρόνου, σε αντεπίθεση ο Νουακαέμε έχασε ευκαιρία για bloopers. Ο Ομούρ με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 0-2 στο 62ο λεπτό.

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* “2-3 γκολ” τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Stoiximan)

* Goal/Goal τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πολύ εύκολο έργο είχε την Τρίτη στο Κύπελλο η Άδανα Ντεμιρσπόρ, έκανε περίπατο απέναντι σε ομάδα 3ης κατηγορίας, πέτυχε 5 γκολ από ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος έκανε συντήρηση δυνάμεων για το σημερινό παιχνίδι στην Τραπεζούντα.

Την προηγούμενη Παρασκευή έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την Κασίμπασα, σε ένα παιχνίδι που και οι δύο ομάδες δικαιούνταν γκολ, η Άδανα είχε τις καλύτερες φάσεις μέχρι το 60ο λεπτό, έχασε συνοχή στο τέλος κινδύνεψε με ήττα σε αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων.

Αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, είχαν προηγηθεί οι πειστικές εμφανίσεις και νίκες επί των Αλτάι (1-3 εκτός) και Χατάισπορ (1-0 εντός).

“Είναι ένας αγώνας που μας δίνει μεγάλο κίνητρο. Θα παίξουμε απέναντι στην καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Θα παίξουμε το ποδόσφαιρό μας, έχουμε δείξει ότι μπορούμε να ανταγωνιστούμε κάθε ομάδα”, δήλωσε για το σημερινό αγώνα ο κόουτς Μοντέλα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη-πρόκριση (5-0) επί της Μπελεντίγεσπορ (3η κατηγορία) για το Κύπελλο. Σκόραραν οι Μπαλοτέλι (10’), Ακγκούν (14’), Μπγιάρνασον (26’ & 33’) και Μιμάρογλου (41’).