*20η αγωνιστική

ΤΟΡΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τορκί επικράτησε 1-2 εκτός έδρας της Γουέιμαουθ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες. Και στο γήπεδό της μπορεί να έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα της εκεί, αλλά ήταν η πρώτη ήττα έπειτα από πέντε παιχνίδια στα οποία είχε τέσσερις νίκες. Γενικώς πάντως η έδρα της δεν είναι αλώβητη, έχοντας τέσσερις ήττες εκεί.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στην 16η θέση συγκεκριμένα, αρκετά πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +6, απ’ ότι είναι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -11.

Τραυματίας είναι ο αμυντικός Τζόνσον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τορκί κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Γουέιμαουθ, σε έναν αγώνα που όλα τα γκολ μπήκαν μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Ανοιξε το σκορ με τον Λιούις στο 65ο λεπτό και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Γκούντσιπ στο 68’, απάντησε άμεσα και πήρε τη νίκη με γκολ του Αρμστρονγκ στο 70’.

Τορκί Στατιστικά

*Εχει 4/5 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/9 over 2,5 εντός έδρας, 6/8 στο πρωτάθλημα.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στόκπορτ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Ρόδεραμ, ομάδα που παίζει δύο κατηγορίες υψηλότερα, αν και αυτό δεν φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο, τουλάχιστον όπως είπε ο προπονητής της, Ντέιβ Τσάλινορ. Αλλά τελικά αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου, με αυτή να είναι η πρώτη της ήττα έπειτα από εφτά αγώνες και τρεις συνεχόμενες νίκες. Αλλά ήταν και η πρώτη της ήττα εκτός έδρας, έπειτα από τέσσερις αγώνες που είχε τρεις νίκες.

Είναι ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην ένατη θέση του, σε απόσταση βολής, στο -2 και στο -3, από ομάδες που είναι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στόκπορτ πάλεψε αρκετά, είχε ευκαιρίες τόσο να προηγηθεί όσο και να ισοφαρίσει, πέτυχε ένα γκολ που της ακυρώθηκε, αλλά τελικά έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Ρόδεραμ, με τέρμα του Σμιθ στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης.