*30η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μέιντστοουν – Τορκί 1-0

*Η Μέιντστοουν όχι απλά είναι αήττητη απέναντι στην Τορκί, έχει 7/7 νίκες απέναντι της!

ΤΟΡΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί κέρδισε 4-2 εντός έδρας την Τέιντον Τάουν, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Ντε Σίλβα (15’), Ομάρ (21’), αλλά ισοφαρίστηκε σε 2-2 από τα τέρματα των ΜακΚούτι (27’), Γουάνελ (39’). Και μετά το 43ο λεπτό απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω αποβολής αντιπάλου, το οποίο εκμεταλλεύτηκε, σκοράροντας δύο ακόμη γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τζάρβις (65’, 71’ πεν.).

Η Τορκί έχει να αγωνιστεί περισσότερο από 10 μέρες, όταν κέρδισε με 4-2 εντός έδρας την Τέιντον Τάουν, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, περνώντας στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, τρίτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό της που παραμένει αήττητη, έχοντας χάσει μόνο από την Τσέστερφιλντ στους 11 τελευταίους αγώνες της εντός, αλλά με έξι ισοπαλίες.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ανέβηκε στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όμως δεν είναι πλέον σε απόσταση βολής, έχοντας μείνει στο -5 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.

Ο αμυντικός Μάρτιν και ο μέσος ΜακΓκάβιν έχουν κάποιες ενοχλήσεις και παραμένουν εκτός.

Τορκί Στατιστικά

*Εχει 3/4 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 14/17 G/G εντός έδρας

*Εχει 11/17 over 2,5 εντός έδρας.

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντστοουν έχασε 0-3 εντός έδρας από την Ολντερσοτ, με όλα τα γκολ να τα δέχεται από τον Εφιόνγκ, με το πρώτο να έρχεται στο 13ο λεπτό, ενώ «έφαγε» άλλα δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, στο 65’ και στο 78’.

Απ’ ότι φαίνεται δεν ήταν ο προηγούμενος προπονητής το πρόβλημα της Μέιντστοουν, που έχασε με 0-3 εντός έδρας από την Ολντερσοτ, μία από τις δύο ομάδες που έχει κερδίσει φέτος μακριά από το γήπεδό της. Η άλλη είναι η ουραγός Σκάνθορπ, έχοντας 12 ήττες σε 16 παιχνίδια εκτός την φετινή σεζόν! Γενικώς δείχνει ντεφορμέ, με οκτώ συνεχόμενες ήττες, ανεξαρτήτως έδρας, στο πρωτάθλημα.

Πλέον όχι μόνο παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, είναι η ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας μείνει στο -6 από μία θέση παραμονής, ούσα η ομάδα που έχει παίξει τα περισσότερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Και συνεχίζει με τον υπηρεσιακό τεχνικό Τζορτζ Ελοκόμπι στον πάγκο της.

Εχει πάντα αρκετά προβλήματα απουσιών, με τραυματίες τους Λούκε (ΜΕ), Μπράουν (ΑΜ), Χόιτε (ΑΜ), Χάντλερ (TE), χτύπησε πιο πρόσφατα και ο αμυντικός Γκρίνιτζ που μάλλον θα λείψει πάλι.