*9η αγωνιστική

* Και οι τρεις αγώνες τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει G/G και είχαν λήξει με 2-3 γκολ

ΤΟΜΠΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Τομπένσε έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Α Μπε Σε Νατάλ, με ένα αυτογκόλ του Ντιέγκο Κόστα στο 71’, σε ένα παιχνίδι που το σκορ αποτελεί “μαγική εικόνα”! Έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, είχε δύο δοκάρια, ένα σε κάθε ημίχρονο, χωρίς να μπορέσει να σκοράρει, αντιθέτως δέχθηκε και το γκολ που την οδήγησε στην ήττα.

Η Τομπένσε κατάφερε να γίνει η πρώτη ομάδα που χάνει φέτος από την Α Μπε Σε Νατάλ, με 1-0 εκτός έδρας, αν και η εμφάνιση της ήταν τέτοια που σίγουρα άξιζε καλύτερης τύχης. Αυτή πάντως ήταν η πέμπτη συνεχόμενη της ήττα, έβδομο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει.

Βρίσκεται πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του, χωρίς πλέον να είναι σε απόσταση βολής, ούσα στο -4 για την ακρίβεια, από μία θέση παραμονής.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι επιθετικοί Φερναντάο, Κέκε, Κλέιτον, επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Γουέσλεϊ.

Τομπένσε Στατιστικά

*Εχει 6/7 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 7/12 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΓΚΟΥΑΡΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Η Γκουαρανί έφερε 3-3 εκτός έδρας με την Σαπεκοένσε, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ριμπαμάρ μόλις στο έκτο λεπτό, αλλά όχι μόνο ισοφάρισε με τον Ισάκε στο 11’, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με γκολ του Μπρούνο Μέντες πριν λήξει το ημίχρονο, στο 42’ και στο 45’. Αλλά δεν κράτησε ως το τέλος, δέχθηκε ένα γκολ από τον Μπρούνο Ναζάριο στο 62’ και τελικά ισοφαρίστηκε από τον Μάντσα στις καθυστερήσεις.

Η Γκουαρανί αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 εκτός έδρας απέναντι στην Σαπεκοένσε, σε ένα παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ και αρκετές συγκινήσεις. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, αν και μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και τρεις αγώνες, φέρνοντας ισοπαλία έπειτα από δύο σερί ήττες.

Γι’ αυτό και είναι σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 6η θέση του, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, ενώ είναι στο -5 από την κορυφή.