15η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Άτλας, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ριβέρα στο 14’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Καστανέντα στο 62’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για την Κλαμπ Τιχουάνα. Μπήκε δυνατά και εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει σήμερα, έχοντας για δεύτερο σερί ματς το πλεονέκτημα έδρας. Πήρε ψυχολογία μετά το τρίποντο της προηγούμενης αγωνιστικής, όμως έχει έναν πιο δύσκολο αντίπαλο μπροστά της. Εξαιρετική στις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της, μετράει τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία, έχοντας βρει με άνεση στο δρόμο προς τα δίχτυα.

Κλαμπ Τιχουάνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Τσίβας Γουαδαλαχάρα, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ιμπάνεζ στο 15’ και το 0-2 ο ίδιος στο 53’. Το 0-3 πέτυχε ο Λάινεζ στο 86’ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Φλόρες στο 90+6’.

Άνετη επικράτηση για τη Τίγκρες με μια αποτελεσματική εμφάνιση. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τους κενούς χώρους που άφησαν οι γηπεδούχοι, σκοράροντας με άνεση τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, αλλά διατήρησε ανέπαφη την εστία της.

Το τρίποντο που θα της διασφαλίσει και μαθηματικά την παρουσία της στα προημιτελικά των πλέι-οφ θέλει να αποσπάσει σήμερα, όμως δεν αναμένεται να έχει το ίδιο εύκολο έργο. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια, αλλά είναι πιο επιρρεπής στις εξόδους της, έχοντας δεχθεί γκολ σχεδόν σε όλες.