*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Πατσούκα-Τίγκρες 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κολόμπους Κρου με σκορ 1-1, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκιγνάς στο 18’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ρόσι στο 43’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό αποτέλεσμα για τη Τίγκρες. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, όμως υπέκυψε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Επιστρέφει στις εντός έδρας αναμετρήσεις, θέλοντας να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει» εδώ και τέσσερις αγώνες, σε όλες τις διοργανώσεις. Είναι σε καλή κατάσταση, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, όμως είναι παράλληλα και τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε καμία από τις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ερεντιάνο, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το 0-1 ο Ροντόν στο 3’ και το 0-2 ο ίδιος στο 16’. Το 0-3 πέτυχε ο Ντομίνγκεζ στο 55’ και το 0-4 ο Ροντόν στο 68’. Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Μπατίστα στο 90’.

Τρομερή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Πατσούκα. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα με τεράστια ευκολία και στα δύο ημίχρονα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας σχετικά εύκολα το μηδέν παθητικό.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, ύστερα από την εμφατική νίκη που πήρε μεσοβδόμαδα. Δύσκολο το έργο της, καθώς αντιμετωπίζει ένα εκ των φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου, παρ’ όλα αυτά μπορεί να εκμεταλλευτεί την όποια κόπωση έχει, αφού είχε αρκετά πιο δύσκολη αναμέτρηση. Σκοράρει με συνέπεια στις αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά είναι ασταθής αμυντικά, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ και ειδικά μακριά από το γήπεδό της.