*13η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΕΡΝΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εντός) με την ΣΠΑΛ.

Έριξε απότομα στροφές στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με την ΣΠΑΛ η Τερνάνα και απειλήθηκε σε 2-3 περιπτώσεις. Δεν κατάφερε να αξιοποιήσει κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησε νωρίτερα και κάπως έτσι πέταξε δύο βαθμούς στο “Libero Liberati” (0-0) την προηγούμενη βδομάδα.

Δεν σκοράρει στις δύο τελευταίες αγωνιστικές και αγνοεί τη νίκη σε τρεις (0-2-1), θα πρέπει να γυρίσουμε στο Δεκέμβριο 2016 για να βρούμε την τελευταία φορά που πανηγύρισε το “τρίποντο” επί της Μπρέσια (1-0 εντός). “Το κλίμα στα αποδυτήρια είναι ήρεμο, μας περιμένει άλλη μία δύσκολη αποστολή. Το πρωτάθλημα είναι υψηλού επιπέδου”, είπε ο προπονητής Λουκαρέλι. Στην αποστολή βρίσκεται ο Μόρο.

ΤΕΡΝΑΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΕΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Άσκολι. Ο Αγέ έκανε το 1-0 στο 54′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μποτεγκίν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Μπρέσια πλήρωσε την παθητικότητα από τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου κι έπειτα στην αναμέτρηση με την Άσκολι, από την οποία ισοφαρίστηκε στην εκπνοή των καθυστερήσεων την προηγούμενη βδομάδα στο “Mario Rigamonti” (1-1). Τρίτη σερί ισοπαλία για τη “λεονέσα” που αγνοεί τη νίκη σε έξι αγωνιστικές (τέσσερις ισοπαλίες, δύο ήττες).

Στις 14 τελευταίες μακριά από την έδρα της πανηγύρισε μόλις δύο νίκες τη φετινή σεζόν επί των Κόμο (1-0) και Μόντενα (3-1) στις 28 Αυγούστου και 10 Σεπτεμβρίου, αντίστοιχα. Στις υπόλοιπες σημείωσε έξι ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Ο προπονητής Κλοτέτ δεν μπορεί να υπολογίζει, μεταξύ άλλων, στις υπηρεσίες του Κάρατσιτς που ετοιμάζεται να αναχωρήσει για Κατάρ με την Εθνική Αυστραλίας.