*10η αγωνιστική

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΕΡΝΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Τσιταντέλα. Στο 8′ ο Φαλέτι με πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Απάντησαν οι Μαϊστρέλο (10′) και Κασάνο (29′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σόρενσεν στο 84′.

Έχοντας ως σύμμαχο και την τύχη, η Τερνάνα επέστρεψε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Τσιταντέλα πριν την διακοπή για τις Εθνικές. Προηγήθηκε από την άσπρη βούλα του πέναλτι σε ένα πρώτο ημίχρονο που δέχτηκε ισχυρή πίεση και είδε δύο φορές να τραντάζονται τα δοκάρια της!

Σώθηκε έξι λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ όταν μετά από μακρινό πλάγιο η μπάλα δεν έλεγε να φύγει από τη μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων, κάτι που εκμεταλλεύτηκε με γυριστό σουτ ο Σόρενσεν. “Χρειαζόμαστε βαθμούς για να βελτιώσουμε τη βαθμολογική θέση μας”, είπε ο προπονητής Λουκαρέλι. Διαθέσιμος και πάλι ο Φαβίλι.

ΤΕΡΝΑΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δέχτηκε γκολ στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΕΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Φεραλπισάλο. Ο Λα Μαντία έκανε το 1-0 στο 13′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μοντσίνι στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αιφνιδιάστηκε από τη νεοφώτιστη Φεραλπισάλο η Μπρέσια στο “Mario Rigamonti”. Βρέθηκε νωρίς με την πλάτη στον τοίχο και στάθηκε τυχερή σε αρκετές περιπτώσεις πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Τα δεδομένα άλλαξαν στο δεύτερο, πήρε τα ηνία της αναμέτρησης και δημιούργησε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, κάτι που έγινε με κοντινή προβολή του Μοντσίνι στις καθυστερήσεις.

Τέταρτη σερί ισοπαλία για το συγκρότημα του Γκασταλντέλο που παραμένει αήττητο σε έξι αγωνιστικές (δύο νίκες). “Δεν πρέπει να επαναλάβουμε τα ίδια λάθη”, είπε ο προπονητής της Μπρέσια. Ετοιμοπόλεμος είναι ο Μπεσάτζιο, νοκ άουτ τέθηκε ο Τσιστάνα.