7η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών θα διεξαχθούν τα παιχνίδια έπειτα από απόφαση της κυβέρνησης της Ολλανδίας.

*Αήττητη είναι η Τέλσταρ στα έξι πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο την Ος (4-2-0).

Τέλσταρ – Ος στην Interwetten

ΤΕΛΣΤΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προσγειώθηκε απότομα στην πραγματικότητα και στις απαιτήσεις της κατηγορίας η Τέλσταρ, γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 από την Γιονγκ Αϊντχόφεν εκτός έδρας. Ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο ημίχρονο, υστέρησε σημαντικά στο δεύτερο 45λεπτο, δέχθηκε τρία γκολ σε κάτι παραπάνω από 20 λεπτά, δεν βρήκε ποτέ απάντηση και η ήττα ήρθε απόλυτα φυσιολογικά στο φινάλε.

Επιστροφή στις ήττες για την Τέλσταρ μετά από δύο νίκες κόντρα στις Εξέλσιορ (1-2) και Ντεν Μπος (6-1), “τρέχει” ρεκόρ 3-1-2 και έμεινε για πρώτη φορά άσφαιρη στο πρωτάθλημα. Η άμυνα της συνεχίζει να έχει θέματα και αποτελεί τη μεγάλη της αδυναμία. Σε διεθνείς υποχρεώσεις ο Σχέντελααρ (Τερματοφύλακας, 6), δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Γιονγκ Αϊντχόφεν. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 57’, δέχθηκε το 2-0 στο 60’ και το 3-0 στο 79’.

ΤΕΛΣΤΑΡ Στατιστικά

*Σκόραρε από δύο γκολ και πάνω στα 4/6 φετινά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (δες το στην Interwetten).

*G/G & Over 2.5 τα 5/6 φετινά παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten| 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπρεπε να περάσουν έξι αγωνιστικές για να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα η Ος, η οποία επικράτησε με το καθαρό 2-0 της Ντόρντρεχτ εντός έδρας. Συνολικά καλύτερη και στα δύο ημίχρονα από την αντίπαλο, “χτύπησε” δύο φορές στην επίθεση, μία στο κλείσιμο του πρώτου μέρους και μία στο φινάλε του παιχνιδιού.

Είχαν προηγηθεί πέντε αγωνιστικές που αγνοούσε τη χαρά της νίκης η Ος (0-1-4), παραμένει φυσικά χαμηλά στη βαθμολογία, ενώ στα αξιοσημείωτα είναι ότι κράτησε για πρώτη φορά ανέπαφη την εστία της (στα πέντε προηγούμενα δέχθηκε από δύο γκολ και πάνω). Δεύτερη αγωνιστική τιμωρημένος ο Πικέ (Αμυντικός, 5, 0), αμφίβολος παραμένει ο Ντάμεν (Μέσος, 5, 0), μακροχρόνια τα υπόλοιπα προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στη Ντόρντρεχτ. Προηγήθηκε με τον Λέιντσμαν στο 41’, έκανε το 2-0 με τον Φαν ντερ Χέιντεν στο 87’.