29η αγωνιστική (προτελευταία)

*Μετρούν 4/6 παιχνίδια με goal/goal μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: Γκρόρουντ – Στρέμεν 1-0

ΣΤΡΕΜΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στρέμεν είναι στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και χρειάζεται ένα μίνι ποδοσφαιρικό θαύμα για να καταφέρει να μην υποβιβαστεί απευθείας. Η μόνη της ελπίδα είναι να προλάβει τα μπαράζ παραμονής, όμως απέχει έξι πόντους από τη Στιέρνταλς-Μπλινκ, που σημαίνει ότι πρέπει να πάρει και τα δύο εναπομείναντα ματς, αλλά να σκοράρει και περισσότερα γκολ για την ισοβαθμία. Προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με αντίπαλο τη Ράουφος (4-2), η οποία ήταν η τέταρτη σε πέντε αγώνες τελευταία. Είναι εκτός αποστολής ο τιμωρημένος Μεντί.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 4-2 εκτός έδρας, από τη Ράουφος, για το πρωτάθλημα. Στο 10’ ο Όνεσλαντ σκόραρε για το 1-0 και στο 18’ ο Γιαρ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 56’ ο Κάρλσμπακ πέτυχε το 2-1 για τους γηπεδούχους. Στο 80’ το 3-1 με αυτογκόλ του Γιαρ, στο 85’ αποβλήθηκε ο Μεντί για τη Στρέμεν. Στο 86’ ο Ντιαγέ το 4-1 και στις καθυστερήσεις ο Τβέντε το τελικό 4-2.

Στρέμεν Στατιστικά

*5/6 ματς με G/G (δες το στη betshop)

*7/10 αναμετρήσεις είχαν over 3.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 10/14 ματς εντός έδρας

ΓΚΡΟΡΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γκρόρουντ είναι σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα και έχει καταφέρει να πάρει επτά πόντους στα πρόσφατα τρία ματς. Τελευταία επικράτησε της Οσάνε (3-2) εντός έδρας και βρίσκεται πλέον στο +4 από τα μπαράζ παραμονής. Αήττητη για τρία παιχνίδια, με δύο νίκες και μία ισοπαλία. Στην τελευταία αγωνιστική υποδέχεται την πρωταθλήτρια ΧαμΚαμ η οποία είναι ήδη αδιάφορη. Όσον αφορά την αποστολή, συμπλήρωσε κάρτες και είναι εκτός ο μέσος Γιούσεφ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-2 εντός έδρας, με αντίπαλο την Οσάνε, για το πρωτάθλημα. Στο 26’ ο Άγκα σκόραρε για το 1-0 και στο 42’ ο Χάμερσλαντ ισοφάρισε σε 1-1 για το ημίχρονο. Στο 46’ ο Μπρέντελι έκανε το 2-1 και στο 85’ ο Άγκα το 3-1. Στο 89’ ο Ουέλαντ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.