*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Τορκί – Στόκπορτ 2-1

ΣΤΟΚΠΟΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ έχασε με το «βαρύ» 3-0 εκτός έδρας από την Ρέξαμ, αν και ήταν η ομάδα που μπήκε λίγο πιο δυνατά και απείλησε πρώτη την αντίπαλο της. Αλλά βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Πάλμερ στο 34’ και πριν συνέρθει, «έφαγε» και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τον Μάλιν. Και με το τρίτο τέρμα να έρχεται από τον Πάλμερ στο πρώτο λεπτό του δευτέρου, δεν είχε πολλά περιθώρια αντίδρασης στη συνέχεια.

Η Στόκπορτ όχι απλά ηττήθηκε στο μεγάλο παιχνίδι κορυφής από την Ρέξαμ, το έπαθε με το «βαρύ» 3-0 εκτός έδρας, χάνοντας και το πλεονέκτημα σε ενδεχόμενη ισοβαθμία μαζί της! Αυτή ήταν η πέμπτη της ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της, έχοντας κερδίσει τα τρία υπόλοιπα, με μόνο μία εξ αυτών να είναι στο γήπεδό της, στον πιο πρόσφατο αγώνα εκεί, η οποία και ήταν η πρώτη εντός μετά από 17 αγώνες που δεν είχε χάσει εκεί!

Πλέον έπεσε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με την πρωτοπόρο Ρέξαμ, αλλά με δύο γκολ λιγότερα στη διαφορά τερμάτων και έναν αγώνα λιγότερο, τον σημερινό! Θέλει τέσσερις βαθμούς στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια της, μαζί με το αποψινό, για να εξασφαλίσει την κατάκτηση του τίτλου και την απευθείας άνοδο. Και αν χάσει σήμερα, θα εξαρτάται αποκλειστικά από το τι θα κάνει η Ρέξαμ την τελευταία αγωνιστική!

Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Κόλαρ.

Στόκπορτ Στατιστικά

*Εχει δύο σερί N/G

*Εχει 4/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 7/10 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

* Εχει 17/25 over 2,5 εντός έδρας, 13/20 στο πρωτάθλημα.

ΤΟΡΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Τσέστερφιλντ, ούσα αρκετά καλύτερη και πιο επιθετική από την αντίπαλο της, ανοίγοντας το σκορ με τον Ντιουκ – ΜακΚένα στο 70’, ενώ ο Λιτλ στο 81ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με πέναλτι.

Η Τορκί επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Τσέστερφιλντ, κερδίζοντας ξανά έπειτα από τέσσερις αγώνες και δύο συνεχόμενες ισοπαλίες, παρόλο που δεν έχει κάποιο στόχο και η αντίπαλος της «καιγόταν» για βαθμούς, κάτι που ισχύει και σήμερα. Αλλά δεν έχει κάποια νίκη στους δύο πιο πρόσφατους εκτός έδρας αγώνες της.

Είναι τελείως αδιάφορη βαθμολογικά, ούσα στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα και μένει απλά να φανεί σε ποια θέση θα τερματίσει, με το περιθώριο της να είναι από την όγδοη, ως την 11η!

Παραμένει εκτός ο τραυματίας επιθετικός Χόλμαν, ενώ χτύπησε στο προηγούμενο παιχνίδι ο κεντρικός αμυντικός Χολ με τη συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.