*22η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Στέρλινγκ Άλμπιον – Κέλτι Χαρτς 1-0, Κέλτι Χαρτς – Στέρλινγκ Άλμπιον 1-0

*4/6 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΤΕΡΛΙΝΓΚ ΑΛΜΠΙΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Στέρλινγκ Άλμπιον κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Μοντρόουζ, με τέρμα του Κρέιν στο 69ο λεπτό, αντέχοντας ως το τέλος μετά την αποβολή του σκόρερ της, δέκα λεπτά αργότερα.

Η Στέρλινγκ Άλμπιον έχει να αγωνιστεί 14 μέρες, όταν και πέρασε με 0-1 από την έδρα της Μοντρόουζ! Αυτή ήταν η επιστροφή της στις νίκες έπειτα από τρεις αγώνες, μόλις δεύτερη στους 10 τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει και έξι ήττες.

Γι’ αυτό και στο γήπεδό της δεν έχει νίκη εδώ και εφτά παιχνίδια, με δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες και άλλες δύο ισοπαλίες κατά σειρά.

Είναι στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά μόλις στο -4 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, εκεί που είναι η σημερινή της αντίπαλος, έχοντας και αγώνα λιγότερο. Ταυτόχρονα έχει ξεφύγει στο +9 από την ένατη θέση που οδηγεί στα play off για την παραμονή. Και έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Στέρλινγκ Άλμπιον Στατιστικά

*8/13 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*8/13 over 2,5 εντός έδρας

*8/13 G/G εντός έδρας

ΚΕΛΤΙ ΧΑΡΤΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κέλτι Χαρτς έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Εϊρ, με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Σάιλα (62’), Ροουζ (79΄), ΜαΚένζι (90’).

Η Κέλτι Χαρτς ηττήθηκε 3-0 εκτός έδρας από την Εϊρ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το κύπελλο Σκοτίας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες, τρίτη στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια νίκη. Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει δύο ήττες και δύο ισοπαλίες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Με αυτά τα αποτελέσματα βρέθηκε εκτός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, αλλά πάντα σε απόσταση βολής από αυτήν. Είναι στην έκτη θέση, στο -2 για την ακρίβεια, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο.